Ryzen 3 3200G sıcaklıkları yüksek

astonishedflyer

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, bilgisayarı açar açmaz BIOS da dahi 40 derece de başlıyor ve 1-2 dakika geçmeden 48-50 derecelere dayanıyor. Termal macununu 1 hafta önce Cooler Master MasterGel Regular ile değiştirmeme rağmen önceki haliyle hemen hemen aynı hatta bir iki derece daha kötü bile. Oyunlarda genelde 65 Derecede geziyor Max 70'i görmüşümdür sanırım. Stok fan takılı, arkada 12cm egzoz fan, üstte bir adet egzoz fan ve önde ortada bir adet içeriye hava alan 12cm fan mevcut. Normal sıcaklıklar mı bana 3200G için fazla geliyor?

IMG_20210824_133300.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Yav normal hava sıcaklığı zaten 40 derecelerede. Buz dolabındaki soğutma sistemimi var bunda, hava üflüyor hava, kaç derece olmasını bekliyorsunuz 10-20 derece mi? Yük altında 70-80 dereceler gayet normal.

Boşta sıcaklık biraz yüksek. Kasa nedir?

Yav normal hava sıcaklığı zaten 40 derecelerede. Buz dolabındaki soğutma sistemimi var bunda, hava üflüyor hava, kaç derece olmasını bekliyorsunuz 10-20 derece mi? Yük altında 70-80 dereceler gayet normal.
Heh geleceğini biliyordum böyle bir yorumun şaşırtmadı yine hayırdır günde 10 kere mi görüyorsun benim attığım işlemci sıcaklığı sorularını neyin atarı bu? Kimse 10-20 derece hedeflemiyor zaten.
Gamepower Dark Side önü yarı mesh.

Gamepower Dark Side önü yarı mesh.
İstisnasız her gün konusu açılıyor.
Her gün farklı insanların farklı tip kasaları ve farklı işlemcileri ile görüyorsun o postları. Ryzen 3 3200G devasa frekanslara çıkan bir işlemci değil boşta 40-50 derecelere çıkması rahatsız ediyor ve post açıyorum durum bu.

Son düzenleme:
Ryzen 3 3200G devasa frekanslara çıkan bir işlemci değil boşta 40-50 derecelere çıkması rahatsız ediyor ve post açıyorum durum bu.

Boşta değildir, arkada ufaktan işlem yapılıyordur. Gerçi BIOS'ta 44 derece diyor ama o da bu havalarda normal sayılır. Dikkat etmeniz gereken en yüksek sıcaklık ki o da stok fanla gayet normal.

Boşta değildir, arkada ufaktan işlem yapılıyordur. Gerçi BIOS'ta 44 derece diyor ama o da bu havalarda normal sayılır. Dikkat etmeniz gereken en yüksek sıcaklık ki o da stok fanla gayet normal.
Prime95 denedim 2-2 buçuk dakika da 90 dereceye çıktı fan son devirde ama oyunlarda hiç böyle bir sıcaklığa ulaşmadım tabii.

Yeni konular

Geri
Yukarı