Ryzen 3 3200G sistem alınır mı?

Kasa ve güç kaynağı aklınıza gelebilecek en düşük kalitede. Anakartta Çin'de üretilen dandiğe yakın bir marka. Güç kaynağının miktarıda RX 570'e yetmiyor zaten. Benim tavsiyem AMD Ryzen 3 4300G'nin TR'ye gelmesini beklemek olacaktır. GPU yönünden AMD Ryzen 5 3400G'den bile daha iyi performans sergiliyor.
hocam sistemi bu günlerde almam gerek.Güç kaynağını,kasayı ve anakartı değiştirebilirim ne önerirsiniz?

500W 80+kesinlikle yetecek midir RX570 taktığımda? Ayrıca ekran kartsız kullanırken PSU Watt'ının fazla olması bir sorun çıkartmaz değil mi?

Hayır, sistem yalnızca gerektiği kadarını kullanacaktır. 500W yeterli olacaktır, fakat dediğim gibi bu saatten sonra RX 500 serisi bir karta yatırım yapılmaması daha mantıklı.

AMD Raven Ridge Ryzen ™ 3 3200G 3.5GHz, 8GB DDR4 240GB SSD Oyun Bilgisayarı - Oyuncu Bilgisayarı | Teknobiyotik

Arkadaşlar bu sistemi RAM'i 2*8 3200 MHz Adata RAM değişikliği ile almayı planlıyorum. APU sistem ama gelecekte RX570 takmayı planlıyorum. Sizce sistem güzel mi? Gelecekte RX570 takmaya uyumlu mu?
Kasa ve PSU değiştirsen RX570 takabilirsin. Sadece PSU değişirip gene RX570 takablirsin, fakat bu seferde kasa içi hava sirkülasyonu iyi olmadığından dolayı işlemci ve ekran kartları yük altında çok fazla ısı biriktirecek içeride, böylece olması gereken sıcaklıktan fazla bir sıcaklıkta çalışacak.

Hayır, sistem yalnızca gerektiği kadarını kullanacaktır. 500W yeterli olacaktır, fakat dediğim gibi bu saatten sonra RX 500 serisi bir karta yatırım yapılmaması daha mantıklı.
Öyle çok oyun oynayan biri değilim.Bence bana RX570 yeterli olacak.
Kasa ve PSU değiştirsen RX570 takabilirsin. Sadece PSU değişirip gene RX570 takablirsin, fakat bu seferde kasa içi hava sirkülasyonu iyi olmadığından dolayı işlemci ve ekran kartları yük altında çok fazla ısı biriktirecek içeride, böylece olması gereken sıcaklıktan fazla bir sıcaklıkta çalışacak.
Kasa olarak ne önerirsiniz?
Kasayı aerocool streak yaptım.Başka ne yapmam gerekiyor?

Öyle çok oyun oynayan biri değilim.Bence bana RX570 yeterli olacak.

Kasa olarak ne önerirsiniz?
Çok fazla seçenek yok sitede ama benim düşüncem uzun vade kullanacağım ve upgrade yaparım diyorsam. Ram 8 yaparım 16 yerine . Kasayı Dark N10 Pro alırım. APU kullanacağın zaman zaten 16 GB ram ile yapacağın şeyleri 8 GB daha yaparsın. Ekran kartı alacağın zamanda bir tane daha 8 GB alırsın

Yeni konular

Geri
Yukarı