Ryzen 3 3200G Sistem PUBG kasma sorunu

cagriisik

Hectopat
Arkadaşlar RX570 4 GB modelinde ekran kartım, Ryzen 3 3200G işlemcim ve 8 GB 3000MHz RAM'im var. Oyunda en düşük ayarlarda 120 ölçekte 80FPS'in üzerine çıkamıyorum 80 FPS iyi güzel rakam kastırmaz gibi gelebilir ama oyun kasıyor ani olarak 10 20 FPS düşüyor genelde. Yapmam gereken bir şey var mı bu değerler normal değil diye biliyorum. Not: AMD'de GPU kullanımı gibi değerleri açtığımda oyun 12 FPS'e düşüyor garip bir şekilde o yüzden o ekranı paylaşamıyorum. İşlemci kullanımı %65-70 civarında raminda 5-5.5GB'ini kullanıyor oyun.

Arkadaşlar RX570 4 GB modelinde ekran kartım, Ryzen 3 3200G işlemcim ve 8 GB 3000MHz RAM'im var. Oyunda en düşük ayarlarda 120 ölçekte 80FPS'in üzerine çıkamıyorum 80 FPS iyi güzel rakam kastırmaz gibi gelebilir ama oyun kasıyor ani olarak 10 20 FPS düşüyor genelde. Yapmam gereken bir şey var mı bu değerler normal değil diye biliyorum. Not: AMD'de GPU kullanımı gibi değerleri açtığımda oyun 12 FPS'e düşüyor garip bir şekilde o yüzden o ekranı paylaşamıyorum. İşlemci kullanımı %65-70 civarında raminda 5-5.5GB'ini kullanıyor oyun.

Hocam 120 ölçek demek çözünürlüğünüzün %20 fazla grafik işlemek demektir ki bu da RX570 1050 Ti gibi kartları çok yorar 120'de kullanamazsınız yane maksimum ölçeğiniz 110 ya da 100 düz olması gerek ki rahat oynayın.

İşlemciniz ekran kartı için yetersiz. Bir 8 GB RAM daha almak darboğazı düşürüp sorununuzu çözecektir diye düşünüyorum.

Çözünürlük ayarını 100'e çekin, sorun devam ediyorsa darboğaz vardır. RAM'de yetersiz. 8 GB RAM ekleyin ve işlemcinizi yükseltin.

İşlemciniz ekran kartı için yetersiz. Bir 8 GB RAM daha almak darboğazı düşürüp sorununuzu çözecektir diye düşünüyorum.
İşlemcinin ekran kartı için hafiften yetersiz olduğunun farkındayım ama ben pubg grafiklerine yakın zorlayabilecek oyunlarıda oynadım onlarda sorun yaşamadım.Darboğazlık bir durum olduğunu düşünmüyorum yazılımsal olarak yapabileceğimiz bir şey varsa bilgilendirirseniz sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
hocam sizin şu değerler şu ayarlar sahip olmanız gerek gayet normal dropsuz temiz değerler bunlar.

Arkadaşlar konu nasıl açıldığını bulamadım salak gibi.

Ondan dolayı buradan yazmak istedim.
Bugün laptopumun içini temizledim termal macun yeniledim ama topladım kullanacağım klavyemin 4 tuşu çalışmıo acaba sıvı temasımı oldu Flex'lere 5 kez baktım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
hocam sizin şu değerler şu ayarlar sahip olmanız gerek gayet normal dropsuz temiz değerler bunlar.
Yani öyle olması gerekiyor zaten. Bundan birkaç ay önce bu değerlerden biraz daha iyi değerlerde oynuyordum sonra pubg silip tekrar yükledim ve sonuç bu şekilde bu arada pubg ssd e kurulu drop olayları az buçuk oluyor bunuda pubg nin optimizasyonundan kaynaklandığını düşünüyorum.

Yani öyle olması gerekiyor zaten. Bundan birkaç ay önce bu değerlerden biraz daha iyi değerlerde oynuyordum sonra PUBG silip tekrar yükledim ve sonuç bu şekilde bu arada PUBG SSD'e kurulu drop olayları az buçuk oluyor bunuda PUBG'nin optimizasyonundan kaynaklandığını düşünüyorum.

Çok fazla drop oluyorsa belki PUBG Lite'a şans verebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı