Ryzen 3 3200G Sistem PUBG kasma sorunu

cagriisik

Hectopat
Arkadaşlar RX570 4 GB modelinde ekran kartım, Ryzen 3 3200G işlemcim ve 8 GB 3000MHz RAM'im var. Oyunda en düşük ayarlarda 120 ölçekte 80FPS'in üzerine çıkamıyorum 80 FPS iyi güzel rakam kastırmaz gibi gelebilir ama oyun kasıyor ani olarak 10 20 FPS düşüyor genelde. Yapmam gereken bir şey var mı bu değerler normal değil diye biliyorum. Not: AMD'de GPU kullanımı gibi değerleri açtığımda oyun 12 FPS'e düşüyor garip bir şekilde o yüzden o ekranı paylaşamıyorum. İşlemci kullanımı %65-70 civarında raminda 5-5.5GB'ini kullanıyor oyun.

Çok fazla drop oluyorsa belki PUBG Lite'a şans verebilirsiniz.
Ya zaten lite var onu geçelim de.Ben steam versiyonunu oyun çıktığı zaman satın aldım.Laptopum vardı kötü bir laptoptu yani şuanki sistemin yanında ben onda bile oyun çıktığı zaman optimizasyon özürlüsüydü bilenler bilir.Laptopta bile 40 50 fps ile oynuyordum yani :)

İşlemcinin ekran kartı için hafiften yetersiz olduğunun farkındayım ama ben pubg grafiklerine yakın zorlayabilecek oyunlarıda oynadım onlarda sorun yaşamadım.Darboğazlık bir durum olduğunu düşünmüyorum yazılımsal olarak yapabileceğimiz bir şey varsa bilgilendirirseniz sevinirim.
Sadece darboğaz için değil, PUBG için de 8 GB RAM yetersiz maalesef. 16'ya çıkarırsanız droplardan kurtulursunuz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı