Ryzen 3 3200G Vega 8 sistemde 144Hz 1ms monitör nasıl olur?

Hamza16GG

Hectopat
Merhabalar, öncelikle sistemimdeki parçalar sırası ile;
Ryzen 3 3200G & Vega 8
2x8GB 3000MHz RAM.
1TB harddisk.

144Hz 1ms bir oyuncu monitörü almak istiyorum fakat sistemim sabit olarak 144FPS veremiyor. Valorant oynuyorum ve FPS'im genellikle 100'ün üzerinde. Çok nadiren 100'ün altına iniyor çatışma alanında çok fazla skill olursa, arkada bir şeyler açıksa vs. şimdi ben 144Hz 1ms bir monitör alırsam tam anlamıyla kullanabilir miyim? Yani 144Hz'nin nimetlerinden yararlanabilir miyim? Dalgalanma falan olur mu?

Bence al, ileride ekran kartı takarsan daha güzel olur. Şu an bile güzel deneyim verir.
Ben aynı işlemci ve GPU ile, LoL'de 120+ FPS alıyorum ama monitörüm 60 Hz diye kötü geliyor. Akıcı hissedemiyorum.

Freesync 144hz bir monitör alırsan herhangi bir sorun yaşamazsın. 144 FPS'ye kadar ne kadar fazla FPS alırsan o kadar akıcı oynarsın. 144'ün altına düşmesi de sorun yaratmaz. Bütçe varsa alınır.

Alabilirsen al. Sonuçta gelecekte ekran kartı yükseltmesi yapacaksın. 60Hz değil de 100 Hz bile kullanmış olsan yine de akıcılık farkı bariz.

O oyuna göre değişir , kaç tane gelistirici şu akışkan oyun yapıyor ( prey sabit 60 FPS Bethesda nin yaptığı değil , snydicate origin de sabit 144 FPS ne aşşasi ne yukarısı) ucuz yollu 100 Hz bulursan al.

Şu anda 60Hz kullanıyorsan eğer 144Hz monitör sayesinde 100Hz'nin farkını anlayabilirsin tabii gözün o kadar keskinse.

60Hz ile 75Hz'nin bile farkı o kadar belli oluyor ki. Anlatamam size ve üstüne bir de takıntılı bir insan olduğum için en ufak yırtılmayı bile kafaya takmaktan oyun oynayamaz oldum. 75Hz'nin yukarısı olsun akıcı olsun fark etmez. FreeSync anlık olarak hangi FPS alırsak o Hz de çalışıyormuş okuduğum kadarı ile sizce almaya değer mi?

Geri
Yukarı