Ryzen 3 4300GE sistem MacOS'a uyumlu mu?

qweqweee

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Ryzen 3 4300GE'li sistemim mevcut. Herhangi bir Mac işletim sistemi uygun mudur? Okuduğum kadarıyla ekran kartı lazımmış. APU işlemcilerde olmuyormuş.

Bir de Sony laptop var. i3-350M işlemci, 4 GB RAM, HD 5470. buna kurulma şansı var mı? Eskiden Hometech marka laptopa kurmuştum ağır geldi diye geri Windows'a dönmüştüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen sistemin özellikleri tam olarak neler?
Şöyle bırakayım tecrübelerimi okuyun.
Grafik hızlandırma yok mesela o yüzden hafif takılmalar var.
Sony laptop için bir şey diyemeyeceğim. @tristessehivernale @e.n.e.s @yusufklncc

APU sistemde dGPU alıp kursanız bile ses sorunu yaşamanız muhtemel. Diğer laptop için uğraşıp kurma şansınız belki vardır, @yusufklncc ve @tahaklkt yapılması gerekenleri bilir. Lakin, o sistemde uğraşıp kurmak yerine Windows/Linux ile yola devam etmeniz daha mantıklı bir seçenek olacaktır. İçerisinde de muhtemelen 5400RPM SATA 1/2 HDD vardır, SSD ekletseydiniz belirtirdiniz diye düşünüyorum.

Şu an evde olmadığım için Ethernete bakamayacağım. Diğer laptopta SSD mevcut değil. Eğer diğer sistem özellikleri uyumlu ise SSD eklerim. Yoksa dediğiniz gibi Chrome OS kuracağım.

APU sisteminiz hakkında, harici ekran kartı gerekiyor. RX 6600 XT, 6600, 570, 470 gibi kartları tercih edin ama AMD olsun.

Laptop içinse High Sierra kurulur lakin tavsiyem Linux/Windows olacaktır.

@yusufklncc ve @tahaklkt yapılması gerekenleri bilir. Lakin, o sistemde uğraşıp kurmak yerine Windows/Linux ile yola devam etmeniz daha mantıklı bir seçenek olacaktır.
Hocama katılıyorum. Ancak eğer denemek istersen kartın için ilk High Sierra ile OpenCore denemesi yapılabilir. Yeni konu aç ve donanımların bilgilerini ver. Ekran kartının BIOS Aygıt Adını da belirt. Bir ekran görüntüsü ile. Eğer OpenCore tarafında başarısız olunursa Clover denenir.

Yeni konular

Geri
Yukarı