Ryzen 3 APU sistem kullanılabilir RAM sorunu

waieNNN

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Donanım
Selamun aleyüm, Ryzen APU sistem kullanıyorum sistemde 8 GB RAM var fakat ben bunun 6 GB gibi bir kısmını kullanıyorum ve kalan 2 GB ise Vega 8'e veriyorum, şimdi buraya kadar bir sorun yok. Fakat aşağıdaki resimlerde görmüş olduğunuz gibi sistem özelliklerinde parantez içerisinde 6 GB yazması iken 5, 46 GB yazıyor. İkinci resime baktığınız zamanda işaretlediğim kısımda kullanılabilir 2, 5 GB yazıyor. Bu işte bir dengesizlik mi var anlamadım sizce bir anormallik var mı?

icMuqi.jpg

2TljZC.jpg

Selamun aleyüm, Ryzen APU sistem kullanıyorum sistemde 8 GB RAM var fakat ben bunun 6 GB gibi bir kısmını kullanıyorum ve kalan 2 GB ise Vega 8'e veriyorum, şimdi buraya kadar bir sorun yok. Fakat aşağıdaki resimlerde görmüş olduğunuz gibi sistem özelliklerinde parantez içerisinde 6 GB yazması iken 5, 46 GB yazıyor. İkinci resime baktığınız zamanda işaretlediğim kısımda kullanılabilir 2, 5 GB yazıyor. Bu işte bir dengesizlik mi var anlamadım sizce bir anormallik var mı?

Eki Görüntüle 631463

Eki Görüntüle 631464
Bir sorun göremedim. Sisteminde şuan 3GB RAM kullanılıyor ve 2.5GB kullanılabilir alanın var.

2GB yerine niye 2.5GB donanıma ayrılmış onu bilmiyorum.

Hocam doğru 2 GB GPU için. Sistem 3 GB kullanıyor. Size 2.5 GB kalmış. Bahsettiğiniz 0.54 gibi rakam problem değil. Bazen Windows ayırabilir. Sorun yok.

Geri
Yukarı