Ryzen 3 İşlemciler Ön Siparişe Sunuldu

İlginç. İlk defa böyle bir durumla karşılaştım. Size gönderiyor ama bana göndermiyor :üzgün:
Konu daha çok kaymadan bu görsel ile nokta koymak isterim:

Screenshot_7.jpg

Sipariş Türkiye'ye gelmediğinde böyle bir uyarı ile karşılaşırsınız ve ürünü al sayfasına ilerleyemezsiniz.

R3 serisi sanırım oyunlar için daha iyi olacak (y)

500TL'nin pek de altına düşmez diye düşünüyorum.
R3 1200 düştü. Şuanda Teknobiyotik'te 480 TL. Henüz Vatan'a Hepsiburada'ya felan gelmemiş. Oralara da gelince bence biraz indirime girer. Fiyatlar düzeliyor yavaş yavaş.

Ben şahsen R3 1200'ün max. 450 TL olmasını bekliyordum.
480 olmuş düz hesap. 1 hafta içerisinde gelir Vatan'a HB'ye o zaman daha da düşer. Belki gelmiş olabilir bakmadım henüz.

2 ay içinde 520 lira seviyesine geriler diye düşünüyorum. Tabi eğer madenciler bunları da ortadan kaldırmaz ise.
R3 1300X şuanda 580 TL. 1 haftaya düşer bence.

Ben de şaşırdım. 1200'ün 500 lira olmasını bekliyordum. 1300x'in 600 lira. Gerçi Teknobiyotik biraz pahalı satıyor.
@My Man! hata yapıyorsunuz, oyunda Intel işlemciler (7700K ve 7350K hariç) ile Ryzen işlemciler arasında fark yok.
O fiyatlar şimdi oldu. 20 25 TL arası daha ucuz sizin fiyatların.

Konuyu açtığım ilk günkü fiyatlar R3 1200 547 TL'den 483 TL'ye, R3 1300X 632 TL'den 583 TL'ye düşmüş. Yani 1200 65, 1300X 50 TL indirime gitmiş. İşte şimdi ideal fiyatlara geldi.
Aynen. Vatana felanda bir gelsin de baya düşer. Bu işlemciler ile beraber artık pazar payı %40'ın üstüne çıkar %30'dan. Üstelik sadece bunlar Masaüstü işlemciler ile oldu. Intel'in %69'luk pazar payı Masaüstü + Mobil platform. Mobile'de bir gelse Ryzen'ler tam olacak. Yıl sonunda yada 2018 1. çeyrekte %50 olur bence.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı