Ryzen 3000 Serisi Çıkınca 2000 Serisi Fiyatları Düşer mi?

4bdulkadir

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Yozgat
Daha fazla  
Meslek
Veteriner Teknikeri
Şu an güncel olarak Ryzen 3 2200G kullanıyorum fakat Battlefield oyunlarında rahatsız ediyor darboğaz yiyorum. Ryzen 3000 serisi gelince elimdeki işlemciyi satıp ikinci el veya sıfır Ryzen 5 2600 almayı düşünüyorum. Ne kadar mantıklı bir danışmak istedim. Sizce fiyatlarda olumlu bir düşüş yaşanır mı 2000 serisi için yoksa aynı fiyatlarda devam eder mi? Benim aklımdaki 3000 serisi çıkınca insanların elindeki 2000 serisi işlemcileri çıkarmak olacağı için uygun fiyatlı bulurum diye düşünüyorum. Ayrıca bu oyunlarda darboğaz yemeden rahat oynamak için bu işlemci idealdir değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki bir şey sormak istiyorum 1600 alsam nasıl olur ? Tanıdığım amerikaya gidecek bu hafta gelirken getirme şansı var . Sistem yükseltmeyeceğim daha fazla sadece ssd almayı düşünüyorum ileriki zamanlarda tek isteğim darboğazın önüne geçmek sanırsam 1600 ile darboğazın önüne geçebilir ve akıcı oynayabilirim.
@UğurDündarın Dövdüğü Adam @HakanCT

Ben 2600'ü yeni çıktığında almıştım pahalıya gelmişti 1500 civarıydı Vatandan aldığımda. Şuan 900-1000TL bandına düştüğünü görünce yani arada neredeyse 1 yıl var ve normal görüyorum bu düşüşü. Alacaksan garantisi adına faturalı sıfır alman yararına olur. Ha ucuz kovalayacağım diyorsan da acele etme 500 liraya bulursan al yani güzel fiyat ama sakın 700 800 liraya ikinci el alma yani.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı