Ryzen 3100 sistem hiçbir oyunu açmıyor

Neferionn

Femtopat
Merhaba. Dün 320GB olan harddiskimi klonlayarak 1TB'a yükselttim ve harddiskleri değiştirdikten sonra oyunlara girememeye başladım. Steam veya Origin'den herhangi bir oyuna girerken oyunun örneğin Mafia Definitive Edition'da oyuna girdiğimde 2K logosunun geleceği yerde hiçbir şey gelmiyor siyah ekranda biraz durup oyundan atıyor. Her oyunda böyle yapıyor. Harddiskten kaynaklı mıdır? Ya da yapabileceğim bir şey var mı bu konuda? İçinde bir sürü oyunlarım var ama format atarsan düzelir mi?
Bilgisayarım: Ryzen 3 3100 RX 580 8 GB 3600 MHz RAM B450M K Prime anakart.
Yardımcı olursanız sevinirim:)

Merhaba. Dün 320GB olan harddiskimi klonlayarak 1TB'a yükselttim ve harddiskleri değiştirdikten sonra oyunlara girememeye başladım. Steam veya Origin'den herhangi bir oyuna girerken oyunun örneğin Mafia Definitive Edition'da oyuna girdiğimde 2K logosunun geleceği yerde hiçbir şey gelmiyor siyah ekranda biraz durup oyundan atıyor. Her oyunda böyle yapıyor. Harddiskten kaynaklı mıdır? Ya da yapabileceğim bir şey var mı bu konuda? İçinde bir sürü oyunlarım var ama format atarsan düzelir mi?
Bilgisayarım: Ryzen 3 3100 RX 580 8 GB 3600 MHz RAM B450M K Prime anakart.
Yardımcı olursanız sevinirim:)
Harddisk'i çıkar, SSD varsa eğer.

Hocam Origin veya Microsoft Storedaki oyunlarda ilerlemem gider mi öyle bir durumda?
Makine Google da donuyor Steam veya Originde ikende atıyor:(
8Gb ram in 6sı kullanılıyor sistemde oyun dışında ondan olabilir mi ki?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı