Ryzen 3200G için hangi anakartı seçmeliyim?

dgkn_

Centipat
Arkadaşlar, aşağıdaki sistem nasıl? hangi anakartı seçmeliyim? Kasa da RGB renklerini hangi anakart destekliyor? Sanırım Gigabyte anakartta bir BIOS update problemi vardı, bilginiz var mı?

Not: SSD'im var, depolama seçmedim.

Anakart: GIGABYTE B450M S2H AMD B450 vs MSI B450M-A PRO MAX

AMD Ryzen 3 3200G Quad-Core 3.6GHz İşlemci
KINGSTON HX430C15PB3/8 HyperX Predator DDR4-3000Mhz C15 8GB (1x8GB)
SHARKOON RGB Flow 650 Sharkoon SHP650V2 650W 80+ EU Mid-Tower Pencereli Kasa

Ayrıca İnventus'u kullanan var mı? tavsiye eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
3200G yerine R5 1600 ya da 3300X tercih edin. 3200G bir işe yaramaz ekran kartı takacaksanız, zayıf bir işlemci.

Anakart olarak B450M S2H tavsiye ederim.

Ekran kartı olarak da bütçeye bağlı.

PSU daha iyi bir şey seçilebilir, kasa da öyle.

İnventus güvenli, tavsiye ederim.

Sistem için bütçenizi belirtin, önerelim.

3200G yerine R5 1600 ya da 3300X tercih edin. 3200G bir işe yaramaz ekran kartı takacaksanız, zayıf bir işlemci.

Anakart olarak B450M S2H tavsiye ederim.

Ekran kartı olarak da bütçeye bağlı.

PSU daha iyi bir şey seçilebilir, kasa da öyle.

İnventus güvenli, tavsiye ederim.

Sistem için bütçenizi belirtin, önerelim.

2500-2800 TL arası bir bütçem var APU sistem toplamam lazım sonraki aylar da RX 570 ve Ram takviyesi yapacağım. Kasayı oldukça beğendim ancak anakartta renkler için destek gerekiyor mu? onu bilmiyorum. Oyun olarak çok beklentim yok ancak bu ve bu tip sistemler GTA 5 vs. açıyordu.

3200G bence güzel bir işlemci ama 2200G ile aralarında pek fark yok araştırmanızı öneririm. Bir de sistemi bu halde ekran kartsız APU toplayacaksanız tek RAM iyi olmaz. Çift kanallı RAM kullanın APU sistemlerde hatta AMD genel olarak çift kanallı RAM'lerle iyi çalışıyor. Bellek frekansı iyi. Anakarta da Gigabyte B450M S2H öneririm overclock yapacaksanız. İşlemci overclock destekliyor. Yoksa A320'de işinizi görür bütçeniz kısıtlıysa. İnventus da güvenilir site fakat diğer sitelere göre pahallı. İncehesap, İtopya, Teknobiyotik sitelerine de bakmanızı öneririm. PSU ve kasa konusunda bilgili değilim fakat o PSU fazla gelebilir sisteminize.

3200G bence güzel bir işlemci ama 2200G ile aralarında pek fark yok araştırmanızı öneririm. Bir de sistemi bu halde ekran kartsız APU toplayacaksanız tek RAM iyi olmaz. Çift kanallı RAM kullanın APU sistemlerde hatta AMD genel olarak çift kanallı RAM'lerle iyi çalışıyor. Bellek frekansı iyi. Anakarta da Gigabyte B450M S2H öneririm overclock yapacaksanız. İşlemci overclock destekliyor. Yoksa A320'de işinizi görür bütçeniz kısıtlıysa. İnventus da güvenilir site fakat diğer sitelere göre pahallı. İncehesap, İtopya, Teknobiyotik sitelerine de bakmanızı öneririm. PSU ve kasa konusunda bilgili değilim fakat o PSU fazla gelebilir sisteminize.

Evet PSU fazla ancak kesinlikle sonraki aylar da ekran kartı alacağım.

Evet PSU fazla ancak kesinlikle sonraki aylar da ekran kartı alacağım.
Şu sistemi incelemenizi öneririm site farketmez başka sitelerden de bakabilirsiniz.
Şu sistemi incelemenizi öneririm site fark etmez başka sitelerden de bakabilirsiniz.

İşlemci 2200G seçtim bence 3200G ile aralarında çok büyük fark yok fiyat farkına değmez gibime geliyor.
Şu sistemi incelemenizi öneririm site fark etmez başka sitelerden de bakabilirsiniz.

İşlemci 2200G seçtim bence 3200G ile aralarında çok büyük fark yok fiyat farkına değmez gibime geliyor.

RAM hakkında da 8 GB alacaksanız bile 2x4 alın kesinlikle çok FPS ve performans farkeder.

Şu sistemi incelemenizi öneririm site farketmez başka sitelerden de bakabilirsiniz.

RAM hakkında da 8 GB alacaksanız bile 2x4 alın kesinlikle çok FPS ve performans farkeder.
teşekkür ederim, kasayı hiç duymamıştım güzel görünüyor.

teşekkür ederim, kasayı hiç duymamıştım güzel görünüyor.
Aslında siteden kasayı ayrı seçip PSU ayrı seçerseniz daha uyguna gelebilir ve ramleri de daha uygun fiyata seçebilirsiniz. Ama ram seçerken 3000 MHz ve çift kanal seçmeyi unutmayın.
Aslında siteden kasayı ayrı seçip PSU ayrı seçerseniz daha uyguna gelebilir ve ramleri de daha uygun fiyata seçebilirsiniz. Ama ram seçerken 3000 MHz ve çift kanal seçmeyi unutmayın.
Kasanın aynısı PSU suz da var sitede 314 TL fiyatı uygun olduğu için seçtim isterseniz değiştirebilirsiniz.

Kasanın aynısı PSU suz da var sitede 314 TL fiyatı uygun olduğu için seçtim isterseniz değiştirebilirsiniz.

çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı