Ryzen 3200G sistem için Windows sürüm önerisi

ceyhunyurt

Decapat
Yer
ANKARA
Daha fazla  
Aktif olarak Windows 10 LTSC 1809 sürümünü kullanıyorum. Bu sürümde daha az uygulama ve daha performanslı olduğunu düşündüğüm için oyun oynuyorum sistemim orta düzey gayet yeterli bana göre. Temiz kurulum yapmayı düşünüyorum 2-3 ayda bir temiz kurulum yapıyorum sizce oyun için en kararlı en performanslı sürüm hangisidir? Ek olarak ne kadar sürede format, termal macun değişikliği yapılmalıdır veyahut başka yapılması gereken var mıdır? 2haftada bir kasamın tozlarını alıyorum ama aldığımdan beri termal macun değişikliği yapmadım. İşlemci bir tık ısınmaya başladı gibi yazda gelmesiyle birlikte sizce neler yapılmalı bakım olarak.

Sistemim.
Ryzen 3200G.
ASUS Expedition O.C RX570.
ASUS ex A320 m Gaming OC.
Crucial balistix 8 GB 3000MHz.
Samsung 860EVO.
Frisby FC-9280G - 650W PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Formatı senede 1 atsanız olur. Termal macunu 1.5-2 senede değiştirseniz olur.
Tozlarını çok biriktirmeden, nazikçe alın. En güncel Windows sürümünü kullanın.
Sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.

Sürüm olarak 20H1 Kurmaya karar aldım önerilirenize teşekkürler
Çoğu parçamız aynı sizinle. Ben Windows 10 sürüm 20H2 kullanıyorum. Size de öneririm.
Sisteminizin performansı nasıl işlemci bi tık düşük geliyor bana en yakın zamanda yükseltmeyi düşünüyorum sizde durumlar nasıl acaba

Aktif olarak Windows 10 LTSC 1809 sürümünü kullanıyorum. Bu sürümde daha az uygulama ve daha performanslı olduğunu düşündüğüm için oyun oynuyorum sistemim orta düzey gayet yeterli bana göre. Temiz kurulum yapmayı düşünüyorum 2-3 ayda bir temiz kurulum yapıyorum sizce oyun için en kararlı en performanslı sürüm hangisidir? Ek olarak ne kadar sürede format, termal macun değişikliği yapılmalıdır veyahut başka yapılması gereken var mıdır? 2haftada bir kasamın tozlarını alıyorum ama aldığımdan beri termal macun değişikliği yapmadım. İşlemci bir tık ısınmaya başladı gibi yazda gelmesiyle birlikte sizce neler yapılmalı bakım olarak.

Sistemim.
Ryzen 3200G.
ASUS Expedition O.C RX570.
ASUS ex A320 m Gaming OC.
Crucial balistix 8 GB 3000MHz.
Samsung 860EVO.
Frisby FC-9280G - 650W PSU. LTSC

LTSC aynen devam bence bende o sürümdeyim gelmiş geçmiş en iyi Windows sürümü bence.

LTSC aynen devam bence bende o sürümdeyim gelmiş geçmiş en iyi Windows sürümü bence.
ben gayet memnunumda ufak tefek droplar, uyumsuzluklar yaşıyorum eski bir sürüm olmasına bağladım bunu ve genel olarak format atmayıda düşünüyordum 20h1 kurucağım beğenmezsem geri dönerim performans olarak gayet güzeldi Revi0S Falanda denedimde ltsc gayet yeterli

Sizin 2200G imiş bir de bende daha performanslı olmalı aslında :D oyunlar işlemci odaklı olduğu için (en azından oynadıklarım) bir yükseltme düşünüyor gibiyim FPS'lerim bir tık düşük çünkü.

Evet yapabilirsiniz yükseltme. Bu arada RAM'i Dual Channel olursa daha performanslı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı