GT520M sistem için Windows 10 sürüm önerisi

478424

Decapat
Arkadaşlar Windows 10 Pro kullanıyordum fakat drop soktuğu için Windows 7ye geçtim ama desteği bitmiş olduğu için yakında Steam bile açamayacak duruma gelecek. Sizce hangi Windows 10 sürümünü kullanmalıyım? Link atarsanız sevinirim.

Sistemim; ekran kartım; GT520M işlemcim; i5 2410M RAM; 8 GB, depolama; 240 GB SSD ve 500 GB HDD.

Dostum işlemcin Windows 10 için yeterli. Benim eski laptoptaki işlemci seninkinden çok daha kötüydü. 8 GB RAM Windows 10 ile akıyordu. Senin sıkıntın bence ekran kartı ikinci el 200-300 liraya GT 730 dengi bir kart alsan çok rahat bir sekilde Windows 10 kullanırsın.

Dostum işlemcin Windows 10 için yeterli. Benim eski laptoptaki işlemci seninkinden çok daha kötüydü. 8 GB RAM Windows 10 ile akıyordu. Senin sıkıntın bence ekran kartı ikinci el 200-300 liraya GT 730 dengi bir kart alsan çok rahat bir sekilde Windows 10 kullanırsın.

Laptop kullanıyorum ekran kartım anakarta gömülü o yüzden alamam.

Adam laptop kullanıyor ekran kartı alamaz, hem de ekran kartıyla işletim sisteminin hızının alakası yok.

Adam laptop kullanıyor ekran kartı alamaz, hem de ekran kartıyla işletim sisteminin hızının alakası yok.

Driver kurmadan ekran kartını kullanmaya kalk bakayım nasıl takılıyor bilgisayar. Windows arama çubuğunda scroll atarken bile takiliyor. Tabii hayatında hiç eski PC kullanmadigin için anlamazsin demek istedigimi. Eski laptopumun islemcisi her şeyi dahil arkadaşın laptopundan daha kötüydü. Bende yağ gibi akıyordu Windows 10. olanı söyledim atıp tutmadım. Laptop yanımda inanmıyorsan gel kendin gör hızını. Laga luga yapma.

Driver kurmadan ekran kartını kullanmaya kalk bakayım nasıl takılıyor bilgisayar. Windows arama çubuğunda scroll atarken bile takiliyor. Tabii hayatında hiç eski PC kullanmadigin için anlamazsin demek istedigimi. Eski laptopumun islemcisi her şeyi dahil arkadaşın laptopundan daha kötüydü. Bende yağ gibi akıyordu Windows 10. olanı söyledim atıp tutmadım. Laptop yanımda inanmıyorsan gel kendin gör hızını. Laga luga yapma.
Dostum driver kurmadan kullanırsan tabii kasar ama driver kurduktan sonra kasmaz. Driver kurduktan sonra ekran kartıyla işletim sisteminin kasmasının bir ilgisi kalmaz zaten. Ekran kartın RTX 4090 olsun ama bilgisayarda HDD olsun o zaman kasar mesela Windows. En iyi SSD en iyi işlemci bir de 32GB RAM olsun mesela ama çok kötü bir ekran kartı tak, Windows'u yağ gibi kullanırsın. Ayrıca hiç eski bilgisayar kullanmadığımı nereden biliyorsun? Birinci nesil i3 ve HD5570 kullanıyordum eskiden, o sisteme SSD alınca mesela çok hızlandı Windows. Ekran kartının işletim sisteminin hızıyla alakası yoktur. Ayrıca kendi laptopunu referans göstermişsin, sende kasmamasının sebebi eski bir sürüm olması olabilir mi?

Dostum driver kurmadan kullanırsan tabii kasar ama driver kurduktan sonra kasmaz. Driver kurduktan sonra ekran kartıyla işletim sisteminin kasmasının bir ilgisi kalmaz zaten. Ekran kartın RTX 4090 olsun ama bilgisayarda HDD olsun o zaman kasar mesela Windows. En iyi SSD en iyi işlemci bir de 32 GB RAM olsun mesela ama çok kötü bir ekran kartı tak, Windows'u yağ gibi kullanırsın. Ayrıca hiç eski bilgisayar kullanmadığımı nereden biliyorsun? Birinci nesil i3 ve HD5570 kullanıyordum eskiden, o sisteme SSD alınca mesela çok hızlandı Windows. Ekran kartının işletim sisteminin hızıyla alakası yoktur. Ayrıca kendi laptopunu referans göstermişsin, sende kasmamasının sebebi eski bir sürüm olması olabilir mi?

Yok yeni sürüm gelir gelmez anında guncelliyorum. Yağ gibi akıyor bilgisayar. 1.nesil i3 ve HD 5570 benim laptoptan daha iyi mesela. Bende A10 5745m denen lanet bir işlemci var GTA San Andreas'ta kasıyor Allah'ın belası laptop. Ama arayüzde herhangi bir drop bir takılma yok. HDD kullanıyorum bu arada. 7 yıllık. Arkadaşta kasmasi anormal bir durum. HDD ölü büyük ihtimal. Bir arızası var. Yoksa ara ara drop girmesinin mümkünatı yok. Format atsa belki kendine gelir. Crystaldiskten HDD sağlığına bakılması lazım. Bir de HDD'lerde depolama alanı dolmaya başladıkça bilgisayar yavaşlamaya başlıyor. Ondanda kaynaklı olabilir. Benim sinirlendiğim nokta çok biliyormuş gibi konuşup yorumuma beğenmedin atman. Yıllardır bu işlerle uğraşıyorum dostum. Elimden geçmeyen bilgisayar kalmadı bana cahil yaftası vurursan ben bunu hakaret gibi algılarım. Sinirli halimle yazmışım kırdıysam kusura bakma iyi sosyaller.

Yeni konular

Geri
Yukarı