Ryzen 3300X CPB ve manuel O.C ayarları

@kino
Hocam testi yaptım şu an yükleniyor biraz sürer ancak ben frametime kısmını açmayı unuttum
Gerekli mi? Yoksa bir daha test yapayım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@kino
GPU sonlarda uçuşa geçmiş GPU Tweak fan profilim var onu açmayı unuttum
Sıcaklık 80'lere gelmiş beyefendi hala cimrilik yapıyor %50 de dönüyor benim ayarımda normalde %80 de %100 o nedenle bu kadar çıkmazdı bile.

@Stalkerlp işlemci sıcaklıkları güzel aramızda 10 derece olması normal tabii. Fakat ekran kartı alev alev, o ne ASUS TUF falan mı?

Evet ASUS TUF süper o.c Edition

Ben fan profilini açmazsam böyle oluyor. Testi yaparken unuttum default olarak adamlar o kadar kötü ayar yapmış ki ses az olsun diye 80 derecede %50 dönüyor
Ben 30-30 60-70 80-100 kullanıyorum o zaman 65'lerde filan kalıyor yani

Ses rahatsız etmiyor.
@kino
Fan profili açınca 69-70'i geçmiyor tabii fanlar en azından çalışıyor yani :D
80'den iyidir artık yapacak bir şey yok :D
Sağ olun yardımlarınız için sizi de meşgul ettim çok ama değdi yani şimdi işlemci daha stabil diğer türlü çok değişiyordu sıcaklık voltaj oto olunca bir veriyor bir alıyor. Böyle çok stabil oldu.

IMG_20220423_222816_498[98].jpg

Son düzenleme:
@Stalkerlp güzel çalışıyor alet. İyi işlemci tercihi oldu sana da, zaten bunu o fiyatta herhangi bir rakibi yok AMD tarafında. Üzerine ileride benim gibi 6600 XT de takabilirsin, bayağı güçlü bir kart.

Gerçekten öyle oldu işlemci çok iyi ya Ryzen 5 1600 ile arasında anormal fark var.
Artık ekran kartı biraz zor değiştiririm ben bunu dolar euro bozulmaya başladığı anlarda 3000'e almıştım 2 ay sonra 8000 oldu. Daha kullanırım fiyatlar çok yüksek 3-4 yıl giderim artık.

Sağ olun tekrar! iyi sosyaller

Gerçekten öyle oldu işlemci çok iyi ya Ryzen 5 1600 ile arasında anormal fark var.
Artık ekran kartı biraz zor değiştiririm ben bunu dolar euro bozulmaya başladığı anlarda 3000'e almıştım 2 ay sonra 8000 oldu. Daha kullanırım fiyatlar çok yüksek 3-4 yıl giderim artık.

Sağ olun tekrar! iyi sosyaller

Rica ederim sana da. Yalnız 1660 Super'in güzel bir ikinci el piyasası var sen biraz araştır bak. 1660S'i satıp çok az fiyata 6600 veya 6600 XT alanlar oldu aklına yatarsa güzel bir kas gücü kazanımı olur.

Geri
Yukarı