Ryzen 3500X overclock sonucu nasıldır?

MelihKesgin X99

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte B550 GAMING X V2
Ryzen 5 5500
RX6600
3000MHz 16GB Gskill
Meslek
Öğrenci
Merhaba dostlar kendimce OC denemesi yaptım ve şu an böyle bir sonuca vardım, görüşleriniz nedir ve başka yapmam gereken bir şey veya bir ayar kontrol etmem gerekiyor mu? OCCT'de ne kadar süre test etmemi önerirsiniz?
Bir de daha fazla arttırmak istiyorum ama sınıra geldim galiba çünkü frekans arttırınca OCCT'de hatalar buluyor bende durduruyorum. Voltajı daha fazla arttırmak sorun yaratır mı, en fazla ne kadar olmalı 1.55 sınır yazıyor programda.
Şimdiden teşekkür ederim.

Screenshot_1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam düzenli olarak render alan ve yüke sokan biriyim. Her voltaj denemesi yaptığımda 1-3 saat arası OCCT testinden geçirdim. Düzenli olarak işlemciye yüklenen oyunlar oynadım ve tık yok. Dediğim gibi çip iyi ise sorun olmayacaktır.

Hocam dediğim gibi CTR ile test yapın. Orada çıkan sample a göre referans değeri üzerinden daha sağlıklı OC yaparız.

1607800084426.png

Dediklerinizi yaptım bu şekilde çıkıyor. Ne anlama geliyor acaba?

Eki Görüntüle 777538

Dediklerinizi yaptım bu şekilde çıkıyor. Ne anlama geliyor acaba?
Hocam malesef düşük bir model denk gelmiş size. Nerdeyse en kötü silikonlardan birine sahipsiniz. Dostumuz haklı fazla voltaj vermeyin. Bu hızı geçmeye çalışmayın ve voltajı düşürün. Recommended overclock sample işlemcinize uygun referans değer. Fazla voltaj vermemeye çalışın. Stabilitesi az olacaktır.

Hocam malesef düşük bir model denk gelmiş size. Nerdeyse en kötü silikonlardan birine sahipsiniz. Dostumuz haklı fazla voltaj vermeyin. Bu hızı geçmeye çalışmayın ve voltajı düşürün. Recommended overclock sample işlemcinize uygun referans değer. Fazla voltaj vermemeye çalışın. Stabilitesi az olacaktır.
Bu benim için daha iyi oldu kısmet diyelim, en azından ikilemde kalmayacağım teşekkür ederim tekrardan.

Geri
Yukarı