Ryzen 3600 için 250-300 lira soğutucu önerisi

PARAMORE

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Eczacı
Hava soğutucu arıyorum. Max. bütçem 350 lira. 1 ay önce Arctic Duo 34 alınıyordu bu fiyata. Şu anda piyasa uçmuş durumda. Aklımda birkaç alternatif fikir var, sizin önerilerinize de açığım.
1) 250 liraya Dark X126 ya da X124 modeli alıp Arctic MX-4 termal macunla kullanmak.
2) Ramtech 6 borulu soğutucuyu 150 liraya alıp yine iyi bir macunla ve 2 adet iyi fanla kullanmak ama 300 lirayı bulur en az.
3) 350 liraya Cooler Master MA410P ya da TUF modelini almak. (TUF, normal modelden 30-40 lira ucuz ama özellik farkı göremedim.)
4) 300-350 dolaylarına garantisi bitmiş MSI Frozer L almak.
Bu fikirlere ek bir fikriniz ya da öneriniz varsa açığım. Anakartım Tomahawk MAX, kasam Airhawk Duo. Hem geniş, hem çok havadar bir sistemim var. Her türlü öneriye açığım. Amacım işlemciyi sabit 4.1-4.2 GHz, 1.25V civarlarında kullanmak. Bu şekilde stok fanla işlemci aşırı ısınıyor, fan ayarı yapsam da çok ses çıkıyor. Umarım detaylı açıklamışımdır durumu. Bütçemi aşma şansım yok ve voltajı aşağı çektiğim için 10-15 derece serin tutabilecek bir soğutucu işimi yeterince görecektir.

Akasa Nero 3 kullanıyorum memnunum. Uygun fiyata bulabilirsin. İçinden çıkan aparatlarla fanı yukarıya dönük ya da arkaya dönük şekilde montaj yapabiliyorsun.

Ramtech 6 borulu soğutucuyu, çift fanlı için bende çok tereddütte kalmıştım. Sizin gibi düşündüm iyi bir fan alırım diye düşündüm ama gerek kalmadı kendi fanı da yetiyor. İşlemci OC'li 4 ghz boşta 27-30 derece oyunlarda 55-60 derece.

@Creeptomani araştırayım hocam. @myfikirler değerler çok iyi hocam. Ryzen 3600 mü işlemciniz?
@Creeptomani Hocam sessiz olduğu aşikar ama CFM değeri bir tık düşük geldi ve görsel açıdan da biraz eski gibi görünüyor, çok hoş durmuyor gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı