Ryzen 3600 Render Alırken Isınıyor

RoKF0siC

Hectopat
Merhabalar. Ryzen 3600 bir işlemcim var. Adobe Premiere Pro ile render alırken 90, 91, 92, 93 derece sıcaklıklara ulaştı. Stok soğutucu kullanıyorum, kasam Xigmatek cockpit. Bu sıcaklık değerleri işlemciye veya anakartı yakma gibi bir şey olur mu? Ryzen programında 95 derece limit yazıyordu. Yaklaşık 30 dakikalık bir render boyunca 93-94 derecede sıcaklıkta durursa bir sıkıntı olur mu? Bir de sıcaklık 95 derece olursa ne olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Ryzen 3600 bir işlemcim var. Adobe Premiere Pro ile render alırken 90, 91, 92, 93 derece sıcaklıklara ulaştı. Stok soğutucu kullanıyorum, kasam Xigmatek cockpit. Bu sıcaklık değerleri işlemciye veya anakartı yakma gibi bir şey olur mu? Ryzen programında 95 derece limit yazıyordu. Yaklaşık 30 dakikalık bir render boyunca 93-94 derecede sıcaklıkta durursa bir sıkıntı olur mu? Bir de sıcaklık 95 derece olursa ne olur?
Sistem belli bir dereceyi geçerse sistem kendini korumak amacıyla kapatabilir. 93 derece gerçekten korkunç bir sıcaklık değeri. Daha iyi daha güçlü bir soğutucu kullanmayı dene. (Mümkünse sıvı soğutma)

Hocam render işlemleri daha çok işlemci ağırlıklı olduğu için fazla kullanılır. İyi bir soğutucu ile halledebilir.

Kuzenime de aynı işlemciyi satın aldım, ve render alırken o kadar korkunç bir sıcaklığa ulaşmıyor, stock soğutucu olsa da o kadar yüksek değeri bulması inanılmaz derecede korkun. Size tavsiyem termal macunu yenileyin, eğer ısınma devam ediyorsa, sıvı soğutma şart size.

Geri
Yukarı