Ryzen 5 3600 Isınıyor

kelsie

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar dün yeni sistem dizdim işlemci olarak Ryzen 5 3600 kullanıyorum stok soğutucu ile birlikte, test yapmak istedim işlemci sıcaklığını 80-95 arası gördüğüm oldu bunun PBO'dan kaynaklandığını öğrendim ve ihtiyacım olmadığını düşündüğüm için PBO ayarını kapattım, undervolt gibi işlemler hakkında çok bilgim yok ve uğraşmak istemiyorum herhangi bir sıvı soğutucu veya kule tipi alana kadar, FPS açısından da bir fark görmedim bunun bir zararı olur mu uzun kullanımda? Öneriniz varsa onu da dinlerim.
Sistemim: Ryzen 5 3600
RX 5500XT
Gigabyte h2s

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun kullanımda sağlıklı olmaz işlemciye yük bindiren oyunlarda sürekli 90 derece gibi tehlikeli sıcaklıklar uzun vadede sorun çıkartır ben bu soğutucuyu kullanıyorum sistemimde OC var ve TDP olarak stok halde bile 77W tüketiyor işlemcim ona rağmen 75 dereceyi geçmiyorum R5 3600 65W TDP'ye sahip seni de üzmicektir bu soğutucu https://www.hepsiburada.com/dark-fr...-dkccx120-p-HBV000003H8KE?magaza=Teknobiyotik

Merhaba arkadaşlar dün yeni sistem dizdim işlemci olarak Ryzen 5 3600 kullanıyorum stok soğutucu ile birlikte, test yapmak istedim işlemci sıcaklığını 80-95 arası gördüğüm oldu bunun PBO'dan kaynaklandığını öğrendim ve ihtiyacım olmadığını düşündüğüm için PBO ayarını kapattım, undervolt gibi işlemler hakkında çok bilgim yok ve uğraşmak istemiyorum herhangi bir sıvı soğutucu veya kule tipi alana kadar, FPS açısından da bir fark görmedim bunun bir zararı olur mu uzun kullanımda? Öneriniz varsa onu da dinlerim.
Sistemim: Ryzen 5 3600
RX 5500XT
Gigabyte h2s

Pek sağlıklı olmaz, isterseniz CPB de kapatabilirsiniz sıcaklıklar daha da düşer. Bütçe belirtirseniz soğutucu önerisi yapabiliriz.

Stok soğutucu yetersiz geliyor. En kısa zamanda daha iyi bir soğutma takmanız lazım.

Eğer düşünürseniz bende CM Master Liquid 120 sıvı soğutma var. Satabilirim.

90 derece tehlikeli bir sıcaklık değil, tehlikeli sıcaklıklara yaklaştığında işlemci performansını otomatik olarak düşürür tehlike sınırına geldiğinde kendini otomatik olarak kapatır. (Bu sıcaklıklarda kullanmanda herhangi bir sakınca yok)

Bu video undervolting konusunda yardımcı olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

90 derece tehlikeli bir sıcaklık değil, tehlikeli sıcaklıklara yaklaştığında işlemci performansını otomatik olarak düşürür tehlike sınırına geldiğinde kendini otomatik olarak kapatır. (Bu sıcaklıklarda kullanmanda herhangi bir sakınca yok)
r5 3600 105 derecede sistemi kapatıyormuş bilgin olsun.

@'schilbS Hayırdır açıkta bir şey mi gördün?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı