Ryzen 3600 Sistem Arıza Tespit Etmek

TechDert

Femtopat
PC'yi yeni topladım, bir firma sorunlu ürün gönderdi ama hangisi onu bulmaya çalışıyorum açıkcası.

PSU kısa devre ile çalıştırdım çalışıyor sorun yok,

TUF B450B-PLUS GAMING ankart PSU'dan ışığı alıyor ama fanları çalıştırmıyor! Ryzen 3000 ready anakart.

Ryzen 3600 açılmamış geldi, hasar görme olasılığı az o yüzden işlemciyi de eledim.

RAM ve ekran kartına gerek yok şimdilik diye düşünüyorum, güç verince fan bile çalışmdı.

Lakin 3000 serisi bir problem olabilir mi ya da anakart kuzey köprüsü vs hasarlı olabilir diye düşünüyorum?

Sizce hangi problemden kaynaklı olabilir? Ona göre tekrar sipariş vereceğim. Bana anakart gibi geldi, RAM, ekran kartı hepsi hasarlı diyelim yine de üç tane taktığım 120 mm fanın çalışması lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ölçü aletin varsa PSU nun soketleri ölç. 12-5-3.3 Voltu düzgün bir şekilde çıkabiliyor mu diye. Eğer voltaj değerlerinde sorun yoksa problem anakartta dır. Ama bana kalırsa PSU nun 12 volt çıkışında sıkıntı var gibi.

Öçlü aletim yok ama onun yerine ofisten eski bir çalışan Psu deneyeceğim yarın, çalışırsa direkt anakart sanırım. Psu'yu da sıfır FSP Hydro K almıştım, FSP diye toz konudurmadım ama eğer ondansa FSP bitmiştir . Yarın yine sonucu yazmış olacağım..

Öçlü aletim yok ama onun yerine ofisten eski bir çalışan PSU deneyeceğim yarın, çalışırsa direkt anakart sanırım. PSU'yu da sıfır FSP Hydro K almıştım, FSP diye toz konudurmadım ama eğer ondansa FSP bitmiştir. Yarın yine sonucu yazmış olacağım.

Kardeşim şahsi fikrim uğraşma komple geri ver güzel canını yorma.

Yeni konular

Geri
Yukarı