Ryzen 3600X işlemci 85 derecede uzun yıllar kullanabilir mi?

Yok onlar dandik ya. Ben almışken 800 - 900 liralık soğutucu bakıyorum. Ucuzlar 82 dereceye kadar çıkıyor.

40 PWM ayarlarında Max 76 derece görüyorum 50 yaparsan 74 falan olur otoda aşırı hızlı çalışıyor 70 dereceye kadar iniyor ama aşırı ses çıkarıyor. 700 TL değerindeki fuma 2 ile aynı performansı veriyor ancak karar senin Mugen 5 alabilirsin istersen.

40 PWM ayarlarında Max 76 derece görüyorum 50 yaparsan 74 falan olur otoda aşırı hızlı çalışıyor 70 dereceye kadar iniyor ama aşırı ses çıkarıyor. 700 TL değerindeki fuma 2 ile aynı performansı veriyor ancak karar senin Mugen 5 alabilirsin istersen.
Ben stokla zaten 78- 80 civarı alıyom. Full işlemci zorlayan oyunda 85 oluyor. 5 derece fark için soğutucu değiştirmek mantıksız.

Ben stokla zaten 78- 80 civarı alıyorum. Full işlemci zorlayan oyunda 85 oluyor. 5 derece fark için soğutucu değiştirmek mantıksız.

Oto ayarlarda oyunlarda 60 seviyesine kadar iniyor ben ses çıkarıyor diye 40 PWM sabitledim Max 68 derece oyunlarda ancak sen bilirsin 80 derece üstünün zarar verme ihtimali var daha iyi ve uygun bir soğutucu bulursan almanı öneririm.

Oto ayarlarda oyunlarda 60 seviyesine kadar iniyor ben ses çıkarıyor diye 40 PWM sabitledim Max 68 derece oyunlarda ancak sen bilirsin 80 derece üstünün zarar verme ihtimali var daha iyi ve uygun bir soğutucu bulursan almanı öneririm.
Ben zaten sesten rahatsız olan biriyim, gürültülü çalışacaksa kalsın almayayım. Ayrıca amd zen işlemciler için 85 derecelere normal olarak görüyormuş, işlemciyi üreten adam öyle diyor. Ya sağlam bir soğutucu alırım ya hiç almam.

Ben zaten sesten rahatsız olan biriyim, gürültülü çalışacaksa kalsın almayayım. Ayrıca AMD zen işlemciler için 85 derecelere normal olarak görüyormuş, işlemciyi üreten adam öyle diyor. Ya sağlam bir soğutucu alırım ya hiç almam.

95 normal görülüyordu sanırım ancak kimse o değeri takmıyor soğutucu alıyor içiniz rahatsa kalın değilse para biriktirip Mugen 5 gibi soğutucular alabilirsiniz.

95 normal görülüyordu sanırım ancak kimse o değeri takmıyor soğutucu alıyor içiniz rahatsa kalın değilse para biriktirip Mugen 5 gibi soğutucular alabilirsiniz.
Cooler Master'ın çift fanlı RGB'li soğutucusunu alasım var da pek pahalı. 800 lira. Tek fanlı sıvı soğutma tavsiye etmiyorlar, o yüzden sıvı soğutucudan vazgeçtim. Bir soğutucuya 1200 lira vermem.

Geri
Yukarı