Ryzen 3800X Overclock Değerleri

Bu süreç zarfında kapanma vs. olmadı. Realbench indiriyorum onunla da test edeceğim. Tüm çekirdeklerin aynı hızda çalıştığından nasıl emin olabilirim acaba? Şuanki voltaj ve çekirdek hızının yeterli olmadığını nasıl anlarım.

Arkadaşlar düzenleyerek ekledim; Ek'e göre değerlerde Realbench testini açar açmaz kapandı pc. Biostan 1.3v 4.35 yaptım testi başlattım bu seferde ilk dakikalarda 85 dereceleri görünce tekrar kapattım programı. Şuan 1.3v 4.35 cpb kapalı bios geri ayarlar default şekilde.1.25v 4.39 iken ida64 testinde sıkıntı çıkarmamıştı. Benim tek derdim boş sıcaklık değerleri ve %10-15 kullanımda bile anlık sıçramalar. OC' sonrası cpb açıkmış gibi 61 dereceye çıkıyor 58-56-55-52-50 diye düşüyor bu sık sık devam ediyor. Öneriniz nelerdir?

Dosya Ekleri

• stres testi aida64.jpg
    stres testi aida64.jpg
    319,9 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:
Stress testi için CPU-Z'nin AIDA'nın ki yeterli olur gibi zaten render çekmiyorsundur anladıgım kadarıyla çok fazla %100 yük bineceğini sanmıyorum değil mi vorplody oyunlarda maksimum 60 70 kullanım oluyor bildiğim gördüğüm kadarıyla arkadaşın da yukarıda dedigi gibi stress testlerinde yüksek sıcaklık görmesi normal sanıyorum

CPU-Z Aida64 kadar iyi değil. Ayrıca render almasan bile yaptığın OC’nin her türlü stabil olması lazım. Ben render almıyorum, stres teti yapmasam da olur diye bir olay yok. Stabil sanarsın oyun oynarken birden kapanır pc, canını sıkar. Bu yüzden stabilite önemli.

Oskar hocam render alıyosan vorplody daha bilgili bir arkadaş vorplody 1.35V 4.5GHz yapacağım işlemciyi su an 1.275V 4.4'de stabil kullanıyorum 1.32 de de 4.5ghz kullandım aida da problem olmadı 1.32 de mi kullanayım 1.35de mi

Hocam aida testini geçiyor fakat realbench testinde ısılar 98 lere geliyor stok soğutucu var. 4.3 1.3v ile denemiştim. Olmadı 4.2 yapıp 1.25v yapıp bırakıcam

Yeni konular

Geri
Yukarı