Ryzen 3900X ve RTX 3090 darboğaz yapar mı?

kaanx34

Hectopat
Merhabalar kullanmakta olduğum sisteme yeni çıkan ekran kartı RTX 3090 aldım darboğaz yapma ihtimali nedir sizce. Ryzen 3950X işlemci almama gerek var mıdır cevaplarsanız çok sevinirim teşekkür ederim.

Anakart: MSI X570 GODLIKE.
İşlemci: Ryzen 9 3900X.
Ekran kartı: EVGA RTX 2080 Ti FTW3 Ultra.
İşlemci soğutucu: Corsair iCUE H150I 360mm.
RAM: Corsair dominatör DDR4 4x16 64 GB 4000MHz.
SSD: Samsung M.2 SATA SSD 2TB.
Güç kaynağı: EVGA süpernova 1600 Watt 80+titanyum.
Monitör: ASUS PG35vq 200Hz 4K.

RTX 3090 almamın sebebi 2080 Ti ile oyunları 4K'da düşük FPS'te oynatmasından dolayı yetersiz kaldığı için. Aldığım yeni kartın ise nette 3900X ile inceleme videolarını bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanı burada arkadaş dedi ki ne darboğaz yapar ne de gerçek FPS'yi verir. Tabii bunu ileride göreceğiz fakat ben diyorum ki anakartın eğer işlemciyi desteklemiyorsa doların biraz inmesini bekle.

Yanı burada arkadaş dedi ki ne darboğaz yapar ne de gerçek FPS'yi verir. Tabii bunu ileride göreceğiz fakat ben diyorum ki anakartın eğer işlemciyi desteklemiyorsa doların biraz inmesini bekle.

Dostum adam 20 bin TL'lik ekran kartını alabiliyorsa 5000 TL'lik 6000 TL'lik işlemciyi de alır doları aklına takacak biri değil :)

Doların düşmesini beklemeye gerek yok ve anakartım şu an iyi durumda yani memnunum zaten GODLIKE genelde 3900X ve 3950X için tasarlanmış diye duydum bende o yüzden aldım.
Dostum adam 20 bin TL'lik ekran kartını alabiliyorsa 5000 TL'lik 6000 TL'lik işlemciyi de alır doları aklına takacak biri değil :)

Aklımda Threadripper işlemciler vardı ama o kadarı fazla gelir düşüncesiyle 3900X aldım 3090 alınca darboğaz yapma ihtimalini de düşündüm çünkü güçlü bir kart o yüzden 3950X işlemciyi de alıp kenara koydum her ihtimale karşı hazırda dursun.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı