Ryzen 4000 Serisi Beklenmeli mi?

Anladim, bir baska konumda belirttigim gibi eger X570 anakarti alirsam tabii ki aldigim islemciyi overclock ederim. Su an kullandigim kombinasyonda bile M5A97 2.0 ve FX-6300 kombinasyonunu sabit 4.3 GHz'de kullaniyorum. Ustune ustluk 1500 liraya Aorus Elite bulunca acikcasi almak istedim.
Dostum bendede M5A92 R2 + FX8350 kombinasyonu vardı ve overclock ile çok uğraşmıştım en iyi performans için. Şimdi Asus ROG Strix X570 F ve 3700X işlemci aldım ve sırf overclock için bu anakartı tercih ettim ama inan hüsrana uğradım. İşlemci 4.3 GHZ nin üstüne çıkmıyor ve belirli bi voltajın üstüne çıktığında işlemci çok fazla ısınıyor. Çok deneme ve araştırma yaptım en sonunda vazgeçtim artık. FX deki gibi OC potansiyeli yok kesinlikle. Overclock yaparım nede olsa diyorsan bunu göz önüne al derim.

İyice kontrol edip alabilirsin nedense ben pek emin değilim ilandan.
Dedigim gibi ilan evime cok yakin ve elden alacagim. Kontrol edebilirim her turlu, eger zaten kutu dedigi gibi sifirsa ve jelatinliyse herhangi bir sikinti cikacagini dusunmuyorum. Ram kitini de ayni kisiden alacagim. Ilanlari arasinda gorebilirsiniz.

Dedigim gibi ilan evime cok yakin ve elden alacagim. Kontrol edebilirim her turlu, eger zaten kutu dedigi gibi sifirsa ve jelatinliyse herhangi bir sikinti cikacagini dusunmuyorum. Ram kitini de ayni kisiden alacagim. Ilanlari arasinda gorebilirsiniz.

Merhaba eğer ki kontrol ederseniz, ürünle ve satış ile ilgili görüşlerinizi paylaşabilir misiniz? Aynı satıcıdan yakın bir süre içerisinde OEM ürünü almayı düşünüyorum.

Merhaba eğer ki kontrol ederseniz, ürünle ve satış ile ilgili görüşlerinizi paylaşabilir misiniz? Aynı satıcıdan yakın bir süre içerisinde OEM ürünü almayı düşünüyorum.
Guc kaynagini mi almayi planliyorsunuz? Sadece guc kaynagi sattigini nereden dusunduysem, ayni kisi islemci de satiyor. Aldiktan sonra bu konu altina tabii ki yorumlarimi ve satisin nasil gectigin yazarim.

Geri
Yukarı