Ryzen 4650G Pro 4.0 GHz Geçmiyor

crayzchemist

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Malatya
Daha fazla  
Meslek
İnsan
Merhaba,
ASUS B550M-K Anakart üzerinde çalışan Ryzen 4650G Pro işlemcim mevcut, işlemci ile ilgili olarak AMD resmi sitesinde bile 4.2 GHz'de çalıştığı belirtilmesine rağmen benim sistemde neden 4.0 GHz çalışıyor çözemiyorum. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

RAM HyperX Predator 8*2 Kit 3200MHz

Merhaba,
Aynı işlemciden bende de var. 4.2 GHz'de stabil olarak çalışıyor. BIOS'da sınırlama vs yapmadınız değil mi?

Cevap içi sağ olun. Hayır hiçbir kısıtlama yok ASUS B550M-K Anakartım. CPU çarpanı 40 olarak geliyor standart, 42'de yapsam yeniden başladığında tekrar 40 oluyor.

Merhaba @crayzchemist,

AMD sitesinde en fazla 4.2 GHz çıkabileceği berlirtilmiş. Sizin soğutmanızla alakalı bu. Düzgün bir soğutucunuz ve hava akışı iyi bir kasanız varsa 4.2 GHz'e ulaşabilirsiniz.

Soğutmayla ilgisi olamaz çünkü zaten stok soğutucu var ve sıcaklık çok çok düşük düzeylerde, BIOS ayarlarında bir hatamı yaptım diye bakıyorum hayır ne yapsam da Default 4000MHz geliyor, Manuel bir profil mi oluştursam acaba BIOS'da? Yada ASUS AI yazılımı ile çarpanı 42 yapsam olur mu bakayım akşam.
Stok soğutucuyla satan yerler var. Hatta çoğu yer stok soğutucuyla satıyor.

Ben aldığımda da stok soğutucu ile beraber geldi.

Soğutmayla ilgisi olamaz çünkü zaten stok soğutucu var ve sıcaklık çok çok düşük düzeylerde, BIOS ayarlarında bir hatamı yaptım diye bakıyorum hayır ne yapsam da Default 4000MHz geliyor, Manuel bir profil mi oluştursam acaba BIOS'da? Yada ASUS AI yazılımı ile çarpanı 42 yapsam olur mu bakayım akşam.
Ben Dragon Center üzerinden yapmıştım bu arada.

Geri
Yukarı