Ryzen 4800H 80 derece normal mi?

Lenovo Legion 5 Ryzen 7 4800H RTX 2060 modelini kullanıyorum.
Sıcaklık değerleri normal mi yoksa yüksek mi tam olarak anlayamıyorum. Laptoplarda sıcaklık normalleri tam olarak ne bilmiyorum.
Oyun oynarken (Witcher 3 yüksek-Ultra bu iki ayar arasında Custom bir ayar yaptım NVIDIA hair works kapalı.) İşlemci 80 derecelerde geziniyor 90 dereceyi gördüğünü görmedim. Ekran kartı ise 70 derecelerde o da 80 dereceye çıktığı çok nadir. Soğutucu kullanmıyorum.
Soğutucu ile dereceler ise işlemci 60-70 ekran kartı 50-60 arası geziniyor.
Asıl kafama takılan nokta şu internette dolaşırken YouTube ve film izlerken ki sıcaklık. Mesela az önce 2 saatlik bir film izledim Chrome üzerinden sadece filmi izlediğim sekme açıktı işlemci sıcaklığı 40-50 dereceler arası gezinirken ekran kartı 35 derece de sabit sayılır çok az değişim vardı.
Şu an da Chrome'da 4 sekme açık yine işlemci 40-50 dereceler arasında ekran kartı 35 derecede. Bu normal mi? Bana işlemci sıcaklığı biraz yüksek geldi.
Sıcaklık ölçümlerini Lenovo'nun kendi uygulamasından Lenovo Diagnostics Tools üzerinden yapıyorum.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Gayet normal, sadece Witcher oynarken fanı performans moduna alın. Daha da iyileşir sonuçlar.

Yoruldum artık uğraşmaktan 2 kez gitti servise bir buçuk ay kaldı serviste kullanamadım 5 aylık ürünü 3 ay anca kullandım. Yansın diyorum bazen gerçekten çok ısınıyor .
Sistemin aşağıda yazıyormuş şimdi gördüm. Yinede oyunlarda iyi performans göstermesi lazım özellikleri güzel duruyor çünki.

Geri
Yukarı