Ryzen 5 1400 sistem toplama

dogan1232

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. PC bileşenlerini sizinle paylaşmak istiyorum. Sizce sistemde nasıl değişiklik yapmalıyım?
  • KASA: ZALMAN Z11 PLUS HF1 MidT ATX SİYAH PENCERELİ KASA
  • POWER: CORSAIR BUILDER VS SERİSİ 550W GÜÇ KAYNAĞI
  • ANAKART: ASUS PRIME B350M-A AMD B350 AM4 Ryzen™ DDR4 3200+(O.C.) MHz USB 3.1 Anakart
  • İŞLEMCİ: AMD Ryzen 5 1400 Soket AM4 3.2GHz - 3.4GHz 8MB 65W 14nm İşlemci
  • EKRAN KARTI : MSI GeForce GTX1060 GAMING X 6GB GDDR5 192Bit Nvidia DX12 Ekran Kartı
  • RAM: GSKILL 8GB RipjawsV Kırmızı DDR4 2400MHz CL15 1.2V Single Ram
  • HARD DİSK: WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk
Yorumlarınız benim için önemli. Bu işte acemiyim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
O kasayı önermiyorum. İçi çok dar. Farklı kasalara bakabilirsin. Böyle bir sistemde SSD olmazsa olmaz. HDD'yi sonradan alıp ilk olarak 250 GB bir SSD alın. Onun dışında güç kaynağını değiştirebilirsin. Bazı kullanıcılar ses sorunundan müzdaripler. Genel olarak iyi bir sistem alabilirsin.

Alternatif kasa önerim; Dark N10. İç hacmi geniş neredeyse tüm ekran kartı ve CPU soğutucuları takabilirsin. 5 fan ile geliyor, 2 farklı fan kontrolcü ile 5 fanı da kontrol edebiliyorsun, SSD için ayrı bölmesi var ve PSU anakarttan yalıtılmış vaziyette.
Link; DARK N10 USB 3.0, 5x12cm Fan, Fan Kontrolcülü, Pencereli ATX Kasa

Alternatif PSU önerim; Aerocool KCAS 600W 80+ Bronze 12V 45A Aktif PFC Güç Kaynağı Fiyatı Bronze sertifikası tescilli, VS550'de bu tescil yok yalnızca Corsair'in iddiası var.

SSD konusunda da @Metrica 'ya katılıyorum HDD'yi unut SSD al mutlaka.

Ekran kartını almak için acele et, stoklar tükeniyor. Şaka yapmıyorum 1 hafta sonra GTX1060'lar 2.000'e dayanırsa şaşırma.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alternatif kasa önerim; Dark N10. İç hacmi geniş neredeyse tüm ekran kartı ve CPU soğutucuları takabilirsin. 5 fan ile geliyor, 2 farklı fan kontrolcü ile 5 fanı da kontrol edebiliyorsun, SSD için ayrı bölmesi var ve PSU anakarttan yalıtılmış vaziyette.
Link; DARK N10 USB 3.0, 5x12cm Fan, Fan Kontrolcülü, Pencereli ATX Kasa

Alternatif PSU önerim; Aerocool KCAS 600W 80+ Bronze 12V 45A Aktif PFC Güç Kaynağı Fiyatı Bronze sertifikası tescilli, VS550'de bu tescil yok yalnızca Corsair'in iddiası var.

SSD konusunda da @Metrica 'ya katılıyorum HDD'yi unut SSD al mutlaka.

Ekran kartını almak için acele et, stoklar tükeniyor. Şaka yapmıyorum 1 hafta sonra GTX1060'lar 2.000'e dayanırsa şaşırma.

Merhaba dediğin gibi 1060 çok pahalı fiyatı da düşmeyecek gibi bende onun yerine bu ekran kartını almayı düşünüyorum yorumunuz nedir ?
MSI GeForce GTX1050 Ti GAMING X 4GB OC GDDR5 128Bit NVidia DX12 Ekran Kartı

MSI GAMING Nvidia GeForce GTX 1050 Ti 4GB 128Bit GDDR5 Fiyatı bu kartı 711TL'e ilk ve son görüşün olabilir, acele et.

1050Ti'da gayet iyidir, FullHD High-Ultra 60FPS kartıdır.

Özgürcan abi seni cok rahatsız ettim kusura bakma ama son surum var.
GALAX GeForce GTX 1060 OC, 3GB, Ekran Kartı

bu ekran kartını mı tavsiye edersin galax marka diye güvenemedim yoksa

MSI GAMING Nvidia GeForce GTX 1050 Ti 4GB 128Bit GDDR5 (DX12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı GTX 1050 TI GAMING 4G
bu mu ? yaptığım yardımlar için çok teşekkür ederim son sorumdu abi.

Kusura bakma uyarı almıştım ancak cevap verebiliyorum, ikiside aynı fiyatlarda ise MSI tercih etmelisin, aralarında 50TL'den fazla fark var ise Galax da alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı