Ryzen 5 1400 sistemi Ryzen 7 2700X ve GTX 1080 Ti ile yükseltme

SelçukTuran

Decapat
Yer
İstanbul
Şu andaki sistemim;
  • Ryzen 5 1400
  • 8 GB RAM
  • B350M Gaming Pro
  • 500W PSU
  • GTX 1050 Ti 4 GB
Ben bu sisteme Ryzen 7 2700X işlemci, 8 GB RAM ve GTX 1080 Ti ilave etmek istiyorum.
Aynı PSU ve aynı anakartımı kullanabilir miyim? Yardımcı olabilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Overclock yapılmayacaksa B350 de yeterli olacaktır fakat X serisi olması daha iyi olacaktır. Güç kaynağının marka ve modelini belirtin.

500W PSU yetmez diye düşünüyorum, bence 100 150 TL daha ekleyerek garantiye alıp 650W almanı öneririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
500w güçkaynagı var markasını bilmiyorum ama sertifikalı silver bişey
anakart canımı sıktı şimdi ryzen 7 2700x son performansta çalıstramazmıyım kendi anakartımla

güç kaynagı ve anakart onerebilceğiniz link ,model, paylaşırsanız cok senirim

Tekrardan Merhaba ben psu 750w çıkardım ve ryzen 7 2700x aldım b350m gaming plus anakartım duruyor, bendekı ryzen5 1400 dü bunun fan soğutucusu yuvarlka tipte vida bağlatılı ama
ryzen7 2700x kare tırnaklara takılıyor
ama bende tırnak yok resimde paylaştıgım gibi o tırnaklardan lazım bana 2 adet
ne yapmam gerekır nerden teymin edebilirim lütfen yardımlarınızı rica ederim

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    79,4 KB · Görüntüleme: 37
500W gayet yeterli zaten GTX 1050 Tİ 75W güç tüketimine sahip ileride ekran kartı yükseltme gibi düşünceniz yoksa yeterli olmadı ileriye dönük olsun diyorsanız 600-650 W' da alınabilir.
Şuan takılıysa yeterli güç kaynağı.

teşekkürler pc aldıgım yerden rica ettim sağolsunlar ücretsiz şekilde gönderiyorlar
tekrardan Merhabalar Sorunlarım bitmek bilmiyor biosumu güncelledim ryzen7 2700x taktım dün pc gayet güzel bir şekilde çalıstı ertesi günü pc bios anakart yerinden cıkmıyor halada aynı
gerekkli yerleri izledim ama değişen bişey yok galiba boot ayarlar ve diğer ayarlar karıstırdım galiba
b350mgaming pro anakart bot vb ayarlarına nerden bakabilirim bilgisi olan varmı
Overclock yapılmayacaksa B350 de yeterli olacaktır fakat X serisi olması daha iyi olacaktır. Güç kaynağının marka ve modelini belirtin.
b350m gaming pro Overclock yapılmıyormu 3,7 çalısıyor işlemcimcim 2600 ramlarım var 2100 lerde çalışıyor

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı