Ryzen 5 1400 ve GTX 1050 Ti düşük GPU kullanımı sorunu

YuriOvic

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, PUBG oynarken ekran kartım ortalama %50 ile 70 arasında gidip geliyor. Bu yüzden düşük FPS alıyorum. Arkadaşımla birebir aynı sistemimiz var benden kat kat yüksek FPS alıyor. Neden aynı sistemde ben düşük alıyorum diye düşünürken sanırım ekran kartı kullanımım yüzünden. PC'ye dün format attım.

Driverler güncel.
Darboğaz yok, olsa arkadaşımda da olurdu.
Sıcaklıklar 55'in üstüne çıkmıyor.
  • Ryzen 5 1400
  • 8GB RAM
  • 1050Ti 4GB
Değerler burada.

nQ098a.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, PUBG oynarken ekran kartım ortalama %50 ile 70 arasında gidip geliyor. Bu yüzden düşük FPS alıyorum. Arkadaşımla birebir aynı sistemimiz var benden kat kat yüksek FPS alıyor. Neden aynı sistemde ben düşük alıyorum diye düşünürken sanırım ekran kartı kullanımım yüzünden. PC'ye dün format attım.

Driverler güncel.
Darboğaz yok, olsa arkadaşımda da olurdu.
Sıcaklıklar 55'in üstüne çıkmıyor.
  • Ryzen 5 1400
  • 8GB RAM
  • 1050Ti 4GB
MSI Afterburner ve Statistics Server yardımı ile CPU ve GPU kullanım değerlerini, frekansları, sıcaklıkları içeren ekran görüntüsü paylaşır mısınız?

MSI Afterburner ve Statistics Server yardımı ile CPU ve GPU kullanım değerlerini, frekansları, sıcaklıkları içeren ekran görüntüsü paylaşır mısınız?

yukarıdaki mesajımda linki paylaşmıştım ama tekrar atayım, hepsi VeryLow ama youtubede izlediğim videolarda verylow'da %99 kullanıyorlar.

https://i.hizliresim.com/nQ098a.png
Monitörün kaç Hz?, Vsync açıksa FPS yi sınırlıyor olabilir,
Bu yüzden GPU kullanımı da düşük olur.
Küçük bir ayrıntı ama bazen gözden kaçar.
Vsync'de kapalı, Monitörüm 60 Hz

yukarıdaki mesajımda linki paylaşmıştım ama tekrar atayım, hepsi VeryLow ama youtubede izlediğim videolarda verylow'da %99 kullanıyorlar.

https://i.hizliresim.com/nQ098a.png
Sayfayı yenilemediğim için bu resmi görmemiştim ama sadece kullanım değerleri yerine daha detaylı bilgi gerekiyor. 61 fps olması monitör frekansı ile senkronizasyondan kaynaklı 60 fps sınırlaması olma ihtimalini öne çıkarıyor.

Sayfayı yenilemediğim için bu resmi görmemiştim ama sadece kullanım değerleri yerine daha detaylı bilgi gerekiyor. 61 fps olması monitör frekansı ile senkronizasyondan kaynaklı 60 fps sınırlaması olma ihtimalini öne çıkarıyor.
Eğer öyle bi sınırlama varsa ne yapmam gerekiyor, çünkü sanırım bu monitörü aldıktan sonra böyle olmaya başladı. Eski Monitörümde daha performanslıydı.

Şuan ki monitörüm bu

Asus 21.5" VP228H Gaming Monitör - Vatan Bilgisayar

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı