Satılık Ryzen 5 1400 ve GTX 1050 Ti

Tgyokty

Kilopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, tüm parçalar 31.05.2017 tarihinde Vatan Bilgisayar'dan alındı. Piyasadan haberdar olamadığım için herhangi bir fiyat biçmedim. Teklif olursa ona göre satmayı düşünüyorum.

Not: Kutular evraklar vs. tam bir şekilde verilecektir.

ABF824E9-BC42-4AE9-BE0B-C8172293EBC8.png

Fiyat konusunda yardımcı olmak isterim.

İşlemci : Şu anda Ryzen 5 1600(12 nm) 580 TL civarına bulunabiliyor. Bu işlemci 6 çekirdek, daha az güç harcıyor ve sizin işlemcinizden %15 daha güçlü.

Anakart : A320 serisi anakartların belki de en iyilerinden birini almışsınız ancak kimse bu anakartın ikinci eline yüksek paralar ödemez. Onun yerine BIOS güncellemesi istemeden direk 3000 serisi işlemcileri açan B450 bir anakart alır.

Ekran Kartı : 600-700 TL arası bir fiyat biçilebilir.

RAM : RAM'lerin fiyatı oldukça düştü. Şu an 3000 MHz sıfır fiyatları 210-220 TL civarı. Hatta indirimlerle 200 altına bile alınabiliyor. Ben 2 sene önce 350 TL'ye almıştım. 😔 Aynı RAM'i dün 219 TL'ye aldım.

Tahminim 2000 TL civarına satabilirsiniz.

Fiyat konusunda yardımcı olmak isterim.

İşlemci : Şu anda Ryzen 5 1600(12 nm) 580 TL civarına bulunabiliyor. Bu işlemci 6 çekirdek, daha az güç harcıyor ve sizin işlemcinizden %15 daha güçlü.

Anakart : A320 serisi anakartların belki de en iyilerinden birini almışsınız ancak kimse bu anakartın ikinci eline yüksek paralar ödemez. Onun yerine BIOS güncellemesi istemeden direk 3000 serisi işlemcileri açan B450 bir anakart alır.

Ekran Kartı : 600-700 TL arası bir fiyat biçilebilir.

RAM : RAM'lerin fiyatı oldukça düştü. Şu an 3000 MHz sıfır fiyatları 210-220 TL civarı. Hatta indirimlerle 200 altına bile alınabiliyor. Ben 2 sene önce 350 TL'ye almıştım. 😔 Aynı RAM'i dün 219 TL'ye aldım.

Tahminim 2000 TL civarına satabilirsiniz.
Hocam ilgin için teşekkür ederim. Fiyatının bu kadar düşeceğini hiç tahmin etmemiştim.
Peki şöyle sorayım; bu sistemi çok para harcamadan nasıl güçlendirebilirim? Bilgin var mı acaba?

Bu sistemi piyasada 4.000TL ye satmaya çalışanlar ve satanlar ne yazık ki var. Lakin sistemin gerçek değerini arkadaşlar söylemiş fakat piyasa sizi yanıltmasın. Ikinci el PC piyasası ülkemizde çok kötü.

Letgo'ya sistemin kaldırdığı yüksek oyunların fotoğraflarıyla birlikte atın. 2500 TL civarına satabilirsiniz ama forumdakilerin o fiyata alacağını düşünmem.

Hocam ilgin için teşekkür ederim. Fiyatının bu kadar düşeceğini hiç tahmin etmemiştim.
Peki şöyle sorayım; bu sistemi çok para harcamadan nasıl güçlendirebilirim? Bilgin var mı acaba?
Ryzen 5 1400 kötü bir işlemci değil. Elinizdeki ekran kartını satıp yeni bir ekran kartı takarak devam edebilirsiniz. Eğer sizi zorlamazsa aynı RAM'den bir tane daha alıp DC performansı alabilirsiniz. Bütçeniz nedir?

Anakart işlemci ve belleği ayrı satıyor musunuz ?
Hayır.
Ryzen 5 1400 kötü bir işlemci değil. Elinizdeki ekran kartını satıp yeni bir ekran kartı takarak devam edebilirsiniz. Eğer sizi zorlamazsa aynı RAM'den bir tane daha alıp DC performansı alabilirsiniz. Bütçeniz nedir?
Hocam herhangi bir bütçe ayırmadım ama uçuk fiyat olmadığı sürece sistemi yükseltmeye çalışırım. Öneriniz nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı