Ryzen 5 1400 ve GTX 1060 GTA V düşük GPU kullanımı sorunu

Kronik

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sisteme göre FPS düşük değil mi? Bu sorun hangi bileşenden kaynaklı olabilir? Video;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistem:
  • Asus GTX 1060 3GB
  • Ryzen 5 1400
  • Asus Prime A320M-k
  • Corsaır 8GB Vengeance RAM
  • WD Blue 1TB HDD
  • Xıgmatek Calıbre 600W Güç kaynağı

DSR ile 2K ayarlarda oynamayı deneyin. Bios dahil yazılımları el ile indirip kurun. İşletim sistemini güncelleyin. WİN10 kullanmıyorsanız geçin, oyunun orjinal olduğunu sayıyıorum. CPU-Z ile işlemci bilgilerini paylaşır mısın? Bios ayarlarını sıfırlamayıda öneririm.

DSR ile 2K ayarlarda oynamayı deneyin. Bios dahil yazılımları el ile indirip kurun. İşletim sistemini güncelleyin. WİN10 kullanmıyorsanız geçin, oyunun orjinal olduğunu sayıyıorum. CPU-Z ile işlemci bilgilerini paylaşır mısın? Bios ayarlarını sıfırlamayıda öneririm.
Söylediklerinizi en kısa zamanda deneyeceğim. Oyun orijinal, Windows 10 yüklü, Bios son sürüm. Onun dışında CPU-Z ile işlemci bilgilerini en kısa sürede sizlerle paylaşacağım. Cevabın için teşekkür ediyorum.

Tuhaf. Buradaki adam O.C yapmamasına rağmen değerleri gayet normal kaldı ki videodaki 6 GB versiyonu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Tuhaf. Buradaki adam O.C yapmamasına rağmen değerleri gayet normal kaldı ki videodaki 6 GB versiyonu.
Dikkat edersen benim ekran kartımın %50 si falan kullanılıyor. Videodaki kişinin ekran kartı ise %80 ortalama olarak kullanımda. Ayrıca ben tüm oyunlarda 60 FPS' e sabitlediğim zaman kasma sorunu oluşuyor.

Dikkat edersen benim ekran kartımın %50 si falan kullanılıyor. Videodaki kişinin ekran kartı ise %80 ortalama olarak kullanımda. Ayrıca ben tüm oyunlarda 60 FPS' e sabitlediğim zaman kasma sorunu oluşuyor.
Onu diyorum işte bir sıkıntı var. Bir an acaba CPU normalde yeterince iyi değil de mi beslemiyor diye düşündüm ama araştırınca öyle değilmiş işte. Çok net bir fikrim yok. Çok zorlamadan 3.8 Ghz'e çıkarmayı deneyebilirsin belki.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı