Ryzen 5 1400 ve GTX 1060 GTA V düşük GPU kullanımı sorunu

Kronik

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sisteme göre FPS düşük değil mi? Bu sorun hangi bileşenden kaynaklı olabilir? Video;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistem:
  • Asus GTX 1060 3GB
  • Ryzen 5 1400
  • Asus Prime A320M-k
  • Corsaır 8GB Vengeance RAM
  • WD Blue 1TB HDD
  • Xıgmatek Calıbre 600W Güç kaynağı

Dostum, ankartım O.C desteklemiyor maalesef.
Özür dilerim gözümden kaçmış sistemi yazdığınız. Ben direk GTX 1060 ve Ryzen 5 1400 olarak düşündüm ama yine de önemli değil çünkü dediğim gibi stok haliyle de 1060'ı beslemiş yani. Pek fikrim yok açıkçası ama diğer arkadaşlar öneride bulunacaktır eminim.

RAM'lerin frekansı kaç? RAM'ler hangi frekansta çalışıyor?
Onu bilemiyorum. Yarın bakacağım MSI Afterburner' den.

Özür dilerim gözümden kaçmış sistemi yazdığınız. Ben direk GTX 1060 ve Ryzen 5 1400 olarak düşündüm ama yine de önemli değil çünkü dediğim gibi stok haliyle de 1060'ı beslemiş yani. Pek fikrim yok açıkçası ama diğer arkadaşlar öneride bulunacaktır eminim.
Yardımın için teşekkür ederim. :)

Dünya, alem bas bas "3 GB VRAM almayın" diye bağırırken neden 3 GB versiyonunu tercih ettiniz ? VRAM yetersizliği tüm sorun. 23** MB göstermesinin sebebi, daha üstüne çıkamamasıdır.

Dünya, alem bas bas "3 GB VRAM almayın" diye bağırırken neden 3 GB versiyonunu tercih ettiniz ? VRAM yetersizliği tüm sorun. 23** MB göstermesinin sebebi, daha üstüne çıkamamasıdır.

Dostum 2900 küsür değil, 2300 diyor, yani istese çıkabilir, ayrıca 3 GB'ı aşsa bile, sistem RAM'inden kullanır, o kadar sorun olmaz. Frekans olayı Ryzen sistemleri etkiliyor. RAM frekanslarını arttırın.

AMD Ryzen RAM Frekansı Yükseltme Rehberi - Technopat

Hocam kartın VRAM'inden ile sistemim RAM'ine nasıl geçiş yapabilir ? İkisi ayrı görevdeler.

APU mantığı ile, APU'larda RAM nerede bir düşünün.

upload_2017-7-14_16-22-5.png

6.56

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı