Ryzen 5 1400'den Ryzen 5 2600X'e Geçilir mi?

adsads

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartım GTX 1070, şu an Ryzen 5 1400 ile kullanıyorum. Oyunları genelde 2K olarak açıyorum high ayarlarda ve açtığım oyunlar genelde bir yıllık oluyor. Kasam çok çok iyi soğutulmasına rağmen bazı oyunlarda sürekli FPS düşüşleri ve aniden kapanma yaşıyorum. Bütçemi epey bir zorlayıp 2600x'e geçmeyi düşünüyorum. Sizce oyunlarda bariz bir düzelme olur mu, aradaki terfi kendini hissettir mi yoksa daha idare edebilir miyim elimdeki işlemciyle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Performansınız artacaktır. 2K'da 2600X 1070'e çok az bir miktar darboğaz yapacaktır, bazı oyunlarda hiç yapmayabilir bile. Soğutucusu da piyasadaki bir çok hava soğutucudan iyi olduğu için O.C yapmayacaksanız da soğutucu paranız cebinizde kalacaktır.

Geçilir fakat bence sizin sorununuz işlemci kaynaklı değil. R5 1400, 1440P'de GTX 1070'i rahatlıkla besleyebilecek bir işlemci.

Ben de aynı şeyi düşünerek aldım fakat FPS düşüşleri, yavaşlık ve kapanmaların nedenini çözemedim, kasam en sıcak anda bile gayet serin, SSD kullanıyorum, bellek 16 GB; sorunu bir türlü anlayamadım, işlemci yetersizdir diye düşündüğümden işlemciye yöneliyorum ama 5 10 FPS fark ettirmek dışında bir şey olmayacaksa, yönelmeyedebilirim.

Performansınız artacaktır. 2K'da 2600X 1070'e çok az bir miktar darboğaz yapacaktır, bazı oyunlarda hiç yapmayabilir bile. Soğutucusu da piyasadaki bir çok hava soğutucudan iyi olduğu için O.C yapmayacaksanız da soğutucu paranız cebinizde kalacaktır.

OC yapmayı düşünmüyorum, performansın artmasını istiyorum ama bu fark gözle görülür bir fark mı olur yoksa sadece çok dikkatli bakıldığında mı fark edilir onu kestiremiyorum.

Cevapladığınız için çok sağ olun bu arada.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnsanları yanlış yönlendirmeyin. R5 2600x için 2K'da GTX 1070'e darboğaz yapıyor diyorsunuz ama 1080p'de GTX 1080 için R5 2600 alanlar bile var.

İnsanları yanlış yönlendirmeyin. R5 2600x için 2K'da GTX 1070'e darboğaz yapıyor diyorsunuz ama 1080p'de GTX 1080 için R5 2600 alanlar bile var.
Ben 2K'da genel olarak R5 2600X GTX 1070'e darboğaz yapıyor dediğimi hatırlamıyorum. Sadece bazı oyunlarda ufak miktarda yapabilir dedim ki bu doğru, yazdığımı okusaydın veya okuduğunu anlayabilseydin anlardın zaten. Fakat görüyorum ki bu niteliklere sahip değilsin. Ayrıca 1080p'de R5 2600 ile GTX 1080'i olanların darboğaza maruz kalmadıklarını bana kanitlayabilir misin? GTX 1080 işlemcisi ne olursa olsun 1080p'de darboğaz yapacaktır. Bir şey bilmiyorsun birde beni yanlış bilgilendirme ile suçluyorsun.

Son düzenleme:
Ben 2K'da genel olarak R5 2600X GTX 1070'e darboğaz yapıyor dediğimi hatırlamıyorum. Sadece bazı oyunlarda ufak miktarda yapabilir dedim ki bu doğru, yazdığımı okusaydın veya okuduğunu anlayabilseydin anlardın zaten. Fakat görüyorum ki bu niteliklere sahip değilsin. Ayrıca 1080p'de R5 2600 ile GTX 1080'i olanların darboğaza maruz kalmadıklarını bana kanitlayabilir misin? GTX 1080 işlemcisi ne olursa olsun 1080p'de darboğaz yapacaktır. Bir şey bilmiyorsun birde beni yanlış bilgilendirme ile suçluyorsun.
Bana 1 örnek verir misiniz? Sizin kadar bilgili değilim de...

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı