Ryzen 5 1400'den Ryzen 5 5600'e geçilirse performans ne kadar artar?

Hocam göz nuruyla bakınca 85+ görünce bir şey olacak diye korkuyorum.

Bir şey olmaz öyle aylarca kullanan var. Biz iyi bir PC deneyiminden bahsediyorsan bu değerler olmamalı tabii ki 75 bile fazladır bana göre.

Ama koşullara göre de hareket etmek lazım. O kasa adam edilecek, o işlemciye soğutucu takılacak. Bunlar önemli şeyler ben hepsini 3300X için yaptım senin 5600 için haydi haydi yapman lazım.

Bir şey olmaz öyle aylarca kullanan var. Biz iyi bir PC deneyiminden bahsediyorsan bu değerler olmamalı tabii ki 75 bile fazladır bana göre.

Ama koşullara göre de hareket etmek lazım. O kasa adam edilecek, o işlemciye soğutucu takılacak. Bunlar önemli şeyler ben hepsini 3300X için yaptım senin 5600 için haydi haydi yapman lazım.
Egzoz fanı öneriniz var mı? Olursa bir tane öne de takabilirim.

O zaman alana kadar 85-90 derece arasına üzülmemek gerekiyor..

O zaman alana kadar 85-90 derece arasına üzülmemek gerekiyor..

R5 5600 ve 5600X alanların alayı bu sıcaklıklarda kullanıyorlar fan takana kadar öyle şaşırılacak bir durum değil. Stok fan kötü, işlemci ısınıyor olay bu.

Sen de bak işte 4 pinli iki tane ucuz kasa fanı geri bütçeyi olduğu gibi kule tipi soğutucuya ayır.

Buldum da kapanmıyor bu Auto’da kalmış. Pili söktüm tekrar takıyorum.

@Mustafa773
1.5 - 2dk'lık stres testi sonucu.
Eki Görüntüle 1856631
1 2dk az bir süre minimum 5dk olması gerekli stres testinin ama cam kapalı şekilde 1 2dk içerisinde 106 buluyorsa, o zaman sıkıntı yok demektir egzoz fan takmak zorundasın, sonrada bir kule tipi soğutucu

1689016466520.png

1689016477220.png

Yine var fark hocam.
1 2dk az bir süre minimum 5dk olması gerekli stres testinin ama cam kapalı şekilde 1 2dk içerisinde 106 buluyorsa, o zaman sıkıntı yok demektir egzoz fan takmak zorundasın, sonrada bir kule tipi soğutucu
Camı açtım, ön kapağı da açacağım.

R5 5600 ve 5600X alanların alayı bu sıcaklıklarda kullanıyorlar fan takana kadar öyle şaşırılacak bir durum değil. Stok fan kötü, işlemci ısınıyor olay bu.

Sen de bak işte 4 pinli iki tane ucuz kasa fanı geri bütçeyi olduğu gibi kule tipi soğutucuya ayır.
Valla hocam stok fan ile kullanılmaz bu işlemciler arcticin kule tipi soğutucu ile 5600x kullanıyorum boşta 28 derece stres testinde CPU 53, CPU diyot 62 max, stok fan ile kullanıp stres testinde sistemi kapanan arkadaş var

Bu arada arkadaşa hangi soğutucuyu alicak bilmiyorum ama soğutucunun fanı kadar güçte bir egzoz fanı alsın, çokta dandik birşey almasın ısı farkediyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı