Ryzen 5 1500X GTX 1060 FPS drop sorunu

Naiva Erdi

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar yeni bir bilgisayar aldım.Oyunlarda yüksek FPS alıyorum fakat aşırı derecede drop ve anlık takılmalar yaşıyorum sebebi ne olabilir ? Test ettiğim oyunlar PUBG ve CS:GO. (Oyun ayarlarımın hepsi düşük.)
PC özellikleri;
  • İşlemci: Ryzen 5 1500X 3.5GHz
  • GSKILL 8GB DDR4 2400MHz RAM
  • Ekran kartı: GTX1060 GAMING X+(PLUS) 6GB
  • Anakart: MSI A320 PRO GAMING
  • Windows 10 işletim sistemi

Son düzenleme:
[
İşlemci darboğaza giriyor olabilir.
Peki daha net nasıl anlayabiliriz yapıp yapmadığını?
Ayarları en yükseğe alın. Yalnız PUBG 'de drop yemeniz normal minimum 8 GB istiyor.Rahat oynayabilmek için 8 GB daha ekleyin.
Yüksek ayarlarda deneyip geri dönüş yapacağım hemen PUBG normal diyelim CS:GO neden çok düşük?
Sabit diskinizin dönüş hızı (RPM) kaç?
SAMSUNG 250GB 840 EVO SSD RPM hızını bulamadım bi bakabilir misin sen?
İşlemciniz darboğaz yapacak kadar kötü değil. CS:GO'da da olduğuna göre RAM ile de pek ilgisi yok. Sıcaklıklar oyun esnasında nasıl? Ayarlar düşük olsa dahi drop yememeniz gerekir.
Bende öyle düşünüyordum fakat drop ve takılma sorunu yaşıyorum sorun nerede sizce?
Ryzen 5 1500X'i fazla küçümsüyorsunuz GTX 1070 ile bile BF V çoklu oyuncuda önemsenmeyecek bir darboğaz yapıyor yer yer. Buradaki sorun bana depolama biriminden kaynaklı gibi geldi.
SAMSUNG 250GB 840 EVO SSD kullanıyorum ne gibi bir sorun olabilir ki?

Son düzenleme:
Arkadaşım anlatmak istediğim 16 Gb ram kullansın çift kanaldan diyorum. Demek istediğimi anladığın halde illa ''bir açık bulsam da alttan alttan laf söylesem'' kafasından çıkın bir büyüyün artık.
Ben senin yazdığını yazdım 8+8 yazmış'sın ne oluyor bu 64 gb bunda kötü anlayacak bir durum yok düzgün yazabilirdin

Arkadaşlar tartışmayalım gerek yok onun yerine bir öneride bulunsanız sorun ne olabilir ?
HDD/SSD hangisini kullanmaktasınız? Kaç FPS den kaç FPS ye düşmektesiniz? Yüzdelik dilim olarak inceleyelim ki, doğru teşhis koyabilelim.
Mesala PUBG'de tab'a basınca 100 den 30'a düşüyor her zaman haritada 120 den 90 a 70 e düşüyor yerdeki itemleri renderlerken adamı renderlerken.

Son düzenleme:
Arkadaşlar tartışmayalım gerek yok onun yerine bir öneride bulunsanız sorun ne olabilir ?

Mesala PUBG'de tab'a basınca 100 den 30'a düşüyor her zaman haritada 120 den 90 a 70 e düşüyor yerdeki itemleri renderlerken adamı renderlerken.
Kardeşim ramden ötürü diyorum ya. 16 gb ve 3000 Mhz'den aşağı kullanırsan her oyunda yersin drop.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı