Ryzen 5 1500X için ekran kartı önerisi

crybeek1

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Şuandaki güncel sistemim şöyle;

MSI GTX 1050 Ti OC.
Gigabyte AB350 Gaming 3 anakart.
16 GB 3000 MHz G.Skill RAM.
Ryzen 5 1500X işlemci.
600W PSU Zalman Z3 Plus mid kasa.
480 GB SanDisk SSD ve 1 TB HDD.

Ben bu sisteme yapılabilecek en yüksek ekran kartı yükseltmesini yapmak istiyorum. Biraz araştırdım 1660 Super olabilir yazmış bazıları. Sizce ekran kartını hangisiyle yenilemeliyim?

Arkadaşlar merhaba. Şuandaki güncel sistemim şöyle;

MSI gtxx 1050 Ti OC
Gigabyte AB350 Gaming 3 anakart
16 GB 3000 MHz G.Skill RAM.
Ryzen 5 1500X işlemci.
600W PSU Zalman Z3 Plus mid kasa
480 GB SanDisk SSD ve 1 TB HDD.

Ben bu sisteme yapılabilecek en yüksek ekran kartı yükseltmesini yapmak istiyorum. Biraz araştırdım 1660 Super olabilir yazmış bazıları. Sizce ekran kartını hangisiyle yenilemeliyim.
birde ayrı olarak şunu sorucam. şimdi 1660 super alırsam onu harici olarak beslemem gerekiyormuş sanırım. 1050 ti modelinde direk anakarta takıp ordan gücü çekiyordum. harici olarak besleme kablosu ekran kartının mı içinden çıkıyor? ve eğer ben kaybettiysem nereden bulabilirim ? aynı zamanda 600w psu sizce yeter mi

Dostum işlemcin çok düşük, ikinci el param güvende ile R5 3600'a geçmen çok mantıklı olur elindeki işlemciyide satarsan işlemci upgradenin maaliyeti 700TL civarı olur ve işlemci bazlı oyunlarda büyük performans farkı yaşarsın. İlk işlemci upgrade yap bence. İşlemciden sonra min RTX 2060 öneririm. DLSS ve Nvidia'nın diğer özelliklerini pek kullanmayacaksan RX 6600 XT tarzı bir ekran kartı alabilirsin.

Bence ilk olarak işlemciden kurtul. İşlemci olarak R5 5600 en kötü R5 5500'e geçin. İşlemciyi değişirseniz zincirlerinizden kurtulursunuz, buna emin olabilirsiniz.

Hocam ay ay yenileyeceğim. İlk olarak ekran kartı alayım diyorum ocak ayında da dediğiniz işlemciye bakabilirim nasıl sizce.

Dostum işlemcin çok düşük, ikinci el Param Güvende ile R5 3600'a geçmen çok mantıklı olur elindeki işlemciyide satarsan işlemci upgradenin maaliyeti 700TL civarı olur ve işlemci bazlı oyunlarda büyük performans farkı yaşarsın. İlk işlemci upgrade yap bence. İşlemciden sonramin RTX 2060 öneririm. DLSS ve NVIDIA'nın diğer özelliklerini pek kullanmayacaksan RX 6600 XT tarzı bir ekran kartı alabilirsin.

RTX 2060 MSI Ventus modeli 10k diyor sizce pahalı mı?

Hocam ay ay yenileyeceğim. İlk olarak ekran kartı alayım diyorum ocak ayında da dediğiniz işlemciye bakabilirim nasıl sizce.

RTX 2060 MSI Ventus modeli 10k diyor sizce pahalı mı?
Çok pahalı fiyatını haketmiyor ikinci el olarak mantıklı sadece. Sıfır alacaksan RX 6650 XT alabilirsin indirime sık sık giren model.

Rahat bir nefes almaınz açısından önerim ilk işlemci değişimi olacaktır. Farkı kestiremediğiniz için ilk ekran kartına yönelmek istiyorsunuz anlıyorum ama cidden çok takoz işlemci. Ekran kartı almakta kararlıysanız, RX 7600 iyi bir seçim olabilr.

Çok pahalı fiyatını hak etmiyor ikinci el olarak mantıklı sadece. Sıfır alacaksan RX 6650 XT alabilirsin indirime sık sık giren model.

Hocam NVIDIA'dan şaşmak istemiyorum ya. Evet dediğinz gibi pahalı. 4060 12 k civarına satıyorlar. Peki acaba Ryzen 5 5500 alsam yanına ekran kartı olarak link atma şansınız var mı bunu al pişman olmazsın dediğiniz

Rahat bir nefes almaınz açısından önerim ilk işlemci değişimi olacaktır. Farkı kestiremediğiniz için ilk ekran kartına yönelmek istiyorsunuz anlıyorum ama cidden çok takoz işlemci. Ekran kartı almakta kararlıysanız, RX 7600 iyi bir seçim olabilr.

Haklısınız hocam. Yapabilirsem bu ay zamlanmadan işlemci ve ekran kartı çekeyim. R5 5600 iyidir herhalde.

Hocam NVIDIA'dan şaşmak istemiyorum ya. Evet dediğinz gibi pahalı. 4060 12 k civarına satıyorlar. Peki acaba Ryzen 5 5500 alsam yanına ekran kartı olarak link atma şansınız var mı bunu al pişman olmazsın dediğiniz

Haklısınız hocam. Yapabilirsem bu ay zamlanmadan işlemci ve ekran kartı çekeyim. R5 5600 iyidir herhalde.
4060 ve 7600 için minimum R5 5600 olmalı. R5 5500 için ise RX 6600 gibi bir şey yeterli.

Son düzenleme:

İşlemciyi değiştirmeden önce bios sürümüne dikkat edin eski kalıyorsa bios güncelleyip öyle işlemciyi takın.

Bir piyasaya bakayım ona göre bir öneri yapayım.

4060 için minimum R5 5600 olmalı. R5 5500 için ise RX 7600 gibi bir şey yeterli.

Yok hocam 4060 almayacağım. Ben öyle çok çok oyun oynamıyorum. Benim için daha çok render önemli işim gereği. Ama ara sıra da oyunlarda üzmesin istiyorum. O yüzden NVIDIA olsun istiyorum zaten.

İşlemciyi değiştirmeden önce bios sürümüne dikkat edin eski kalıyorsa bios güncelleyip öyle işlemciyi takın.

Bir piyasaya bakayım ona göre bir öneri yapayım.
anladım hocam. dediğim gibi hani ben böyle aşırı aşırı oyun oynayan biri değilim. yeni çıkan oyunları low da oynasam bile bana yeter. amacım sistemi biraz daha güncel tutmak çok eskidi çünkü

Yeni konular

Geri
Yukarı