Ryzen 5 1500X ile GTX 1070 Darboğaz

BF1 tam olarak 8gb kullanıyor. Yeterli gibi gözüküyor. Hiç olmadı 1-2 ayarı kısarız msaa gibi ayarları kullanmayı düşünmüyorum zaten. Peki sizce ssd'yi çıkarıp anakarttan birazcık kısarak rami 16gb yapmam mantıklı olur mu?

Asus B350-Plus almayı düşünüyordum ancak MSI B350 PRO-VDH veya MSI B350M Gaming Pro falan da alabilirim. Peki ssd'yi çıkartmaya değer mi 16gb ram ?

Asus B350-Plus almayı düşünüyordum ancak MSI B350 PRO-VDH veya MSI B350M Gaming Pro falan da alabilirim. Peki ssd'yi çıkartmaya değer mi 16gb ram ?
Bunca zaman SSD siz oynanan oyunlar şimdi SSD şart diyorlar. Eskiden nasıl oynanıyordu o zaman? SSD ye bağlı kalma çıkartıp 16GB RAM yap.

Videolarda gördüğüm kadarıyla bekleme sürelerinde baya bir azalma sağlıyor ssd. Şart değil tabi ancak 5500 lira verdiğim bir bilgisayarında hızlı olmasını istiyorum açıkcası. Tek takıldığım nokta 8gb ram beni 1-2 yıl götürebilir mi? Daha sonrasında 16gb'a upgrade yapabilirim.

Videolarda gördüğüm kadarıyla bekleme sürelerinde baya bir azalma sağlıyor ssd. Şart değil tabi ancak 5500 lira verdiğim bir bilgisayarında hızlı olmasını istiyorum açıkcası. Tek takıldığım nokta 8gb ram beni 1-2 yıl götürebilir mi? Daha sonrasında 16gb'a upgrade yapabilirim.
Bence SSD olmasa da 5500TL'lik sisteme 8GB yetersiz kalır. SSD den başka da bazı şeyleri kısabilirsin.

SSD her zaman ilave edilmesi kolay bir parçadır. 16 GB Dual Kit RAM almanı öneriyorum, frekans hızını da bütçene göre belirle, ne kadar yüksek o kadar daha iyi. Sitede en ucuz B350 Anakart modeli hangisi? HDD sana yeterli performansı verir, elbette SSD olursa daha iyi olur ama şart değil, bütçen varsa alırsın. Ayrıca alacağın SSD miktarının boyutu fazla olmayacak sürekli oyunları SSD den HDD'ye aktarıp duracaksın.

SSD her zaman ilave edilmesi kolay bir parçadır. 16 GB Dual Kit RAM almanı öneriyorum, frekans hızını da bütçene göre belirle, ne kadar yüksek o kadar daha iyi. Sitede en ucuz B350 Anakart modeli hangisi? HDD sana yeterli performansı verir, elbette SSD olursa daha iyi olur ama şart değil, bütçen varsa alırsın. Ayrıca alacağın SSD miktarının boyutu fazla olmayacak sürekli oyunları SSD den HDD'ye aktarıp duracaksın.

Sitedeki en ucuz model MSI B350 PRO-VDH modeli(382 TL). Bunu aldığımda 57 lira cebimde kalıyor. Aslında ssd'yi de sisteme dahil edip kasa ve psuyu değiştirerek Zalman Z3 Plus 600le modelini alabilirim. 600w bir psuya sahip ancak 80+ olmaması kafamı karıştırdı. Verilen bilgilere göre 540W güç sağlayabiliyormuş. Ne dersiniz mantıklı olur mu ?

Böylece ramide 16gb yapabiliyorum.

MSI Anakart modelini al. Zalman Z3 Plus kasasındaki güç kaynağı kaliteli modeldir, Zalman 600 LE modeli var kasanın içinde. Aynen 540 Watt veriyor.

Tamamdır anakart modelini değiştirdim. Birde şunu sorayım; SSD'yi daha sonra alsam HDD'deki diğer dosyalara ellemeden sadece windows'u ssd'ye taşımam mümkün mü dosya kaybı olmadan? Ona göre ssd almasam da olur diye düşünüyorum şuan.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı