Ryzen 5 1500X OC Yapmak için Soğutucu Alınmalı mı?

SvenNoderT

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Ryzen 5 1500X işlemcime OC yapmak istiyorum. Kasa olarak CM MasterBox Lite 5 kullanıyorum ve hava sirkülasyonu pekte iyi sayılmaz, stok fanla yapacağım OC'den pek verim alabileceğimi sanmıyorum. Arctic Freezer 33 TR Siyah Kırmızı İşlemci Soğutucu ACFRE00038A - Nanokatalog böyle bir soğutucyla işlemcimi 4.1-4.2 GHz gibi hızlara çıkararak makul sıcaklıklarda tutabilir miyim? Bu arada işlemcimin stok hızı 3.5 GHz ve Turbo Boost ile 3.7 GHz'e çıkıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
4.2 Ghz ye çıkarmasan daha iyi olur çünkü bir işlemciyi 01. ghz bile artırırsan en az 2-3 derece sıcaklığı artar.Alacağın fan güçlü gibi duruyor.Dönüş hızıda iyi.Bence max 4.0 ghz yaparsan işlemciyi riske atmazsın.

Ben stok fanla X4 950 işlemcimi 3.5 GHz den 4 GHz'ye çıkardım, stabil bir şeklide 70-75 derece sıcaklıkta kullanıyorum. X4 950 28 nanometre teknolojisiyle üretildiği için Ryzen serisine oranla daha fazla ısınıyor. O fanla istediğiniz değerlere rahatlıkla çıkabilirsiniz diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı