Ryzen 5 1500X OC Yapmak için Soğutucu Alınmalı mı?

SvenNoderT

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Ryzen 5 1500X işlemcime OC yapmak istiyorum. Kasa olarak CM MasterBox Lite 5 kullanıyorum ve hava sirkülasyonu pekte iyi sayılmaz, stok fanla yapacağım OC'den pek verim alabileceğimi sanmıyorum. Arctic Freezer 33 TR Siyah Kırmızı İşlemci Soğutucu ACFRE00038A - Nanokatalog böyle bir soğutucyla işlemcimi 4.1-4.2 GHz gibi hızlara çıkararak makul sıcaklıklarda tutabilir miyim? Bu arada işlemcimin stok hızı 3.5 GHz ve Turbo Boost ile 3.7 GHz'e çıkıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
4.2 Ghz ye çıkarmasan daha iyi olur çünkü bir işlemciyi 01. ghz bile artırırsan en az 2-3 derece sıcaklığı artar.Alacağın fan güçlü gibi duruyor.Dönüş hızıda iyi.Bence max 4.0 ghz yaparsan işlemciyi riske atmazsın.

Ben stok fanla X4 950 işlemcimi 3.5 GHz den 4 GHz'ye çıkardım, stabil bir şeklide 70-75 derece sıcaklıkta kullanıyorum. X4 950 28 nanometre teknolojisiyle üretildiği için Ryzen serisine oranla daha fazla ısınıyor. O fanla istediğiniz değerlere rahatlıkla çıkabilirsiniz diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı