Ryzen 5 1500X sistem toplama

1. Fiyat iyi gibi.
  2. Kartı kutusundan çıkarıp başka bir kutuya koyup bavuluna atsın.
  3. MSI yerine Evga öneririm. Evga'nın uluslararası garantisi var.
Peki ekran kartı çok sorun çıkarabilen bir bileşen mi? Yani bozuk gelmesi ya da sonradan bozulma olasılığı nedir? Normal koşullarda.

Yani kronik bir sorunu vardır bozulabilir ya da eline geldiği zaman bozuk olur. Teknoloji şans işi. Evga'nın uluslararası garantisi var. Bir sıkıntı olmayacaktır.

Yani kronik bir sorunu vardır bozulabilir ya da eline geldiği zaman bozuk olur. Teknoloji şans işi. Evga'nın uluslararası garantisi var. Bir sıkıntı olmayacaktır.
Emircan kardeşim verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim ama bu kadar büyük bir forumda sadece sen ve 2 arkadaşımız bana yardım etti. Anlam veremiyorum gerçekten.

• Ryzen 5 1600
  • Asus B350 Plus Prime
  • Corsair DDR4 3000 MHz C15 16 GB (2X8)
  • Sandisk SSD Plus 240GB
  • FSP Hydro 600W 80+ Bronze
  • Dark N10
İşlemciyi 1500X yerine 1600 tercih etmelisin, bunu yapmak için kasayı biraz daha F/P ürünlerine kaydırabilirsin, Dark N10 bunlardan birisi fakat alternatifleri mevcut.

Sistemi HDD ile toplamak yerine ortalama bir SSD ile toplamak çok daha mantıklı, eline para geçtiğinde Toshiba P300 1TB alırsın. Format atmana da gerek kalmaz, HDD'yi takar biçimlendirir kullanmaya başlarsın.

Gönül isterdi ki daha kaliteli bir SSD alabil, fakat piyasa şartlarında en uygun 240GB SSD bu.

Bu hali ile param çıkışmadı diyorsan, PSU yu bu model ile değiştirebilirsin; Aerocool KCAS 600W 80+ Bronze 12V 45A Aktif PFC Güç Kaynağı Fiyatı

Gelelim ekran kartı konusuna; seçtiğin monitör FreeSync destekliyor, bu durumda zamanın varsa RX 580'in stoklara girmesini bekleyip RX 580 alırsan yırtılma olmadan oyun oynama deneyimini yaşabilirsin. 21.5 inç küçük, ben 24 inç aldığım için bile pişmanım. Belirttiğin modelin 24 inçliğini almanı tavsiye ederim.

Bir önerim olacak, eğer 1 TB sizin için çok önemli değilse 120 eğer mümkünse bütçenize 100 TL daha ekleyip 240 GB SSD almanızı öneririm çünkü Windows'u kullanırken hız farkını hissedersiniz.

Evga uluslararası garantiyi kaldırdı diye biliyorum. Daha doğrusu Evga Türkiye sadece Türkiyeden alınan kartları garanti kapsamında inceliyor diye biliyorum. Yanlışım varsa düzeltin.

• Ryzen 5 1600
  • Asus B350 Plus Prime
  • Corsair DDR4 3000 MHz C15 16 GB (2X8)
  • Sandisk SSD Plus 240GB
  • FSP Hydro 600W 80+ Bronze
  • Dark N10
İşlemciyi 1500X yerine 1600 tercih etmelisin, bunu yapmak için kasayı biraz daha F/P ürünlerine kaydırabilirsin, Dark N10 bunlardan birisi fakat alternatifleri mevcut.

Sistemi HDD ile toplamak yerine ortalama bir SSD ile toplamak çok daha mantıklı, eline para geçtiğinde Toshiba P300 1TB alırsın.

Gönül isterdi ki daha kaliteli bir SSD alabil, fakat piyasa şartlarında en uygun 240GB SSD bu.

Bu hali ile param çıkışmadı diyorsan, PSU yu bu model ile değiştirebilirsin; Aerocool KCAS 600W 80+ Bronze 12V 45A Aktif PFC Güç Kaynağı Fiyatı

Aslında ben SDD'yi birkaç ay sonra almayı planlıyordum. Sandisk SDD iyi olmadığını çok fazla yerden okudum.
Kasa ve PSU'dan ödün vermek istemiyorum.
Corsair Spec Alpha yerine NZXT S340 almaya karar verdim.
Dediğiniz gibi 1600 tercih edeceğim.

Arkadaşlar İsviçre'den akrabalar gelecek. MSI GTX 1060 Gaming X getirtmek istiyorum ama önce sizden fikir bekliyorum.

Aklıma takılanlar şunlar:
  • Fiyatlar iyi gibi ama tam emin olamadım. Newegg'den baktım. 345 İsviçre Frang'ı ediyor. Yaklaşık 1300 tl. Ne dersiniz?
  • Havaalanında sorun çıkar mı?
  • Garanti durumu nasıl olur?
Bilgisi, deneyimi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
Kaç gb 3/6 arasından hangisine sahip?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı