Ryzen 5 1500X sistem toplama

Evga uluslararası garantiyi kaldırdı diye biliyorum. Daha doğrusu Evga Türkiye sadece Türkiyeden alınan kartları garanti kapsamında inceliyor diye biliyorum. Yanlışım varsa düzeltin.

Biraz önce ben de böyle bir şey okudum.
Aynı soruyu size de sorayım. Yurtdışından ekran kartı getiren çok fazla insan var. Sorun çıktığında ne yapıyorlar?

Aslında ben SDD'yi birkaç ay sonra almayı planlıyordum. Sandisk SDD iyi olmadığını çok fazla yerden okudum.
Bu dediğiniz modelden modele değişkenlik gösterir, benim önerdiğim SSD en giriş seviyesi SSD'dir, fiyatından da anlayabilirsiniz. Fakat en kötü SSD bile en iyi HDD'den çok daha iyidir. Kaldı ki önerdiğim SSD'ninde fiyatına göre iyi olduğu kabul edilebilir.

Kasa ve PSU'dan ödün vermek istemiyorum.
Bu ikisinden bende ödün vermenizi istemem, fakat ''1600 al daha iyi'' demek yerine, hangi parçalardan kısıp 1600 alabileceğinizi göstermek adına söyledim. Bu şekilde R5 1600 alırsanız hiç şüphesiz çok daha iyi olur.(y)

Bir önerim olacak, eğer 1 TB sizin için çok önemli değilse 120 eğer mümkünse bütçenize 100 TL daha ekleyip 240 GB SSD almanızı öneririm çünkü Windows'u kullanırken hız farkını hissedersiniz.

Teşekkürler tam olarak karar veremedim. @ozgurcan112 de aynı öneride bulundu. Zaten yurtdışından ekran kartı getirtemezsem. Stoklara girmesini bekleyeceğim. O arada para bulabilirim.

Kaç gb 3/6 arasından hangisine sahip?
6

Biraz önce ben de böyle bir şey okudum.
Aynı soruyu size de sorayım. Yurtdışından ekran kartı getiren çok fazla insan var. Sorun çıktığında ne yapıyorlar?
Amazon.com gibi yerlerden aldıklarında amazona geri yolluyorlar onlar ilgileniyor. Ama sizin durumunuzda ne yapılabilir bilmiyorum.

S340 yerine Phanteks P400'ü öneririm. Gerçi ikisi de oldukça kaliteli ürünlerdir. Hangisini seçersen seç pişman olmazsın.

Bu dediğiniz modelden modele değişkenlik gösterir, benim önerdiğim SSD en giriş seviyesi SSD'dir, fiyatından da anlayabilirsiniz. Fakat en kötü SSD bile en iyi HDD'den çok daha iyidir. Kaldı ki önerdiğim SSD'ninde fiyatına göre iyi olduğu kabul edilebilir.

Bu ikisinden bende ödün vermenizi istemem, fakat ''1600 al daha iyi'' demek yerine, hangi parçalardan kısıp 1600 alabileceğinizi göstermek adına söyledim. Bu şekilde R5 1600 alırsanız hiç şüphesiz çok daha iyi olur.(y)
S340 yerine Phanteks P400'ü öneririm. Gerçi ikisi de oldukça kaliteli ürünlerdir. Hangisini seçersen seç pişman olmazsın.

Parçaları en ucuz fakat güvenilir yerlerden toplamayı düşünüyorum. Bi uğraşayım ne kadara toplayabileceğim.

Arkadaşlar bulabildiğim en ucuz yerlerden topladım.
  • Ryzen 5 1600
  • Asus B350 Plus Prime
  • Corsair DDR4 3000 MHz C15 16 GB (2X8)
  • Sandisk SSD PLUS 240GB
  • FSP Hydro 600W 80+ Bronze
  • NZXT S340
  • ViewSonix VX2457
Toplam 3800 tl ediyor. Kasa ve güç kaynağından ödün vermek istemiyorum.
Ben galiba en başta söylemeyi unuttum.
Bütçem 5000 tl. Geriye 1200 tl kaldı. Bununla da 1050ti alabilirim.
Ne yapmalıyım?

@105993 @mtndrgt @ozgurcan112 @AdLitteramNihil @ferhatgec

@tellys1 sistem bu hali ile çok güzel. Eline para geçtiğinde Toshiba P300 1TB'de aldığında tadından yenmez.
Bekleme şansın varsa o fiyata RX 580'in 4GB'lik hatta Sapphire'in 8GB'lik modellerini bulabilirsin diye düşünüyorum.

1.200TL mining çılgınlığından önce ekran kartı için çok güzel bir bütçeydi, şuanda hiçbir şey alamazsın.

Ortalama 800TL'e GTX 1050Ti bulabilirsen alabilirsin, fiyatını hak ediyor. Daha iyi performans istiyorum diyorsan en az 2 tahminen 3 ay bekleyip RX 580 alman gerek dediğim gibi.

FreeSync faktörünü kafanı bulandırmamak adına karıştırmıyorum.

Parçaları en ucuz fakat güvenilir yerlerden toplamayı düşünüyorum. Bi uğraşayım ne kadara toplayabileceğim.

Arkadaşlar bulabildiğim en ucuz yerlerden topladım.
  • Ryzen 5 1600
  • Asus B350 Plus Prime
  • Corsair DDR4 3000 MHz C15 16 GB (2X8)
  • Sandisk SSD PLUS 240GB
  • FSP Hydro 600W 80+ Bronze
  • NZXT S340
  • ViewSonix VX2457
Toplam 3800 tl ediyor. Kasa ve güç kaynağından ödün vermek istemiyorum.
Ben galiba en başta söylemeyi unuttum.
Bütçem 5000 tl. Geriye 1200 tl kaldı. Bununla da 1050ti alabilirim.
Ne yapmalıyım?

@105993 @mtndrgt @ozgurcan112 @AdLitteramNihil @ferhatgec
Bence 1050Ti iyi gider ama GTX 1060 alsan daha iyi olur. Gerçi hiçbir kart piyasada kalmadı artık. Ben madencilik çılgınlığı öncesinden aldım ekran kartımı. 1750 TL' ye aldım. 2100 TL civarı idi diğer modeller. Birde İstersen kasa konusunda yardımcı olabilirim. Fotoğraflarını atabilirim artı ve eksi yönlerini söyleyebilirim. Tabi bu tamamen sana kalmış.

Bence 1050Ti iyi gider ama GTX 1060 alsan daha iyi olur. Gerçi hiçbir kart piyasada kalmadı artık. Ben madencilik çılgınlığı öncesinden aldım ekran kartımı. 1750 TL' ye aldım. 2100 TL civarı idi diğer modeller. Birde İstersen kasa konusunda yardımcı olabilirim. Fotoğraflarını atabilirim artı ve eksi yönlerini söyleyebilirim. Tabi bu tamamen sana kalmış.

Gerçekten çok iyi olur. Öğrenmek isterim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı