Ryzen 5 1500X Sistemde Farklı Marka RAM'ler Çalışır mı?

Erhank

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba.
5-6 ay önce VatanBilgisayar'dan bilgisayar topladım. O zamanlar kesenin ağzını olabildiğince açtığımdan ancak 8 GB RAM alabildim.

Topladığım sistemin ana bileşenleri ise şöyledir:
Ryzen 5 1500x
Asus GTX 1070 Dual 8 GB
Asus B350M-K 3200Mhz O.C Ryzen Anakart
Gskill 1x8 GB DDR4 3200 MHz RipjawsV RAM
Xigmatek 700w +80 Bronz PSU

Sorum ise mevcut sisteme, önceden almış olduğum Kingston Hyper-X Fury 1x8Gb 2666 MHz RAM ile mevcut RAM'ı beraber kullanabilir miyim? Hali hazırda Ryzen 1500x en fazla 2666 MHz RAM hızı destekleyebiliyor. Markaların ve bazı özelliklerin farklı olması uyumsuzluğa neden olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinde hazır 2666 MHz hızında RAM varken niye hariçten 3200 MHz RAM alıyorsun ki? RAM alacaksın madem elindekinin aynısından alsaymışsın. Yerinde olsam 2666 MHz RAM'i satıp 3200 MHz olanın aynısından bir tane daha almaya çalışırdım.

Elinde hazır 2666 MHz hızında RAM varken niye hariçten 3200 MHz RAM alıyorsun ki? RAM alacaksın madem elindekinin aynısından alsaymışsın. Yerinde olsam 2666 MHz RAM'i satıp 3200 MHz olanın aynısından bir tane daha almaya çalışırdım.
Önceki sistemde donanımsal olarak uzun süre sıkıntı çektim. Yeni sistem herhangi bir sorunla karşılaşmak istemediğimden tamamen sıfır bir kurulum yaptım. Yoksa tabii ki tekrar RAM almazdım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı