Çözüldü Ryzen 5 1500X ve GTX 1060 PUBG Düşük Performans Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hudkptn

Kilopat
Yer
Hollanda
Daha fazla  
Geçen hafta içerisinde yeni bir bilgisayar topladım. Monitörlerim dün geldi ve Windows 10 kurduktan sonra oyunlarımı kurmaya başladım. Rainbow Six: Siege, CS-GO, PUBG gibi oyunlar kurduktan sonra testlere geçtim. FPS değerleri oldukça normaldi ama bugün PUBG oynayamıyorum hangi ayarı kullanırsam kullanayım kısa süreli takılmalar yaşıyorum ve bu da oyun oynama isteği bırakmıyor doğrusu. Cevaplarınızı bekliyorum.

Sistemim:
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 1500X
  • RAM: 8GB 2400 MHZ Corsair RAM
  • Ekran Kartı: Gigabyte G1 GTX 1060

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Evet sorun çift kanal kullanmadığın için oluyor. Bende aynı sorunu yaşıyodum, bir RAM daha ekledim ve sorun çözüldü.
Hayır denemedim. Şimdi deniyorum.

Testleri yaptım, PUBG oynarken GPU ve CPU %50'lerde çalışıyor. Dikey Senkronizasyonu açıp denedim pek bir fark yok, fps sürekli 50'nin altına düşüyor ve cidden oynanmaz hale getiriyor. @FearLesLeon @NjordNystrom.
Ekran kartı kullanımında sıkıntı var. Tüm ayarları en son yapıp birde öyle denermisiniz?

Emin olmak için HD Tune ile taratıp sonuçları atar mısınız?
bandicam 2017-08-04 00-09-39-958.jpg

@Hudkptn hocam diskin hepsini tarıyor yapması gerek istiyorsanız yatarken açık bırakın sabah atarsınız.
Tamamdır hocam, başlatıyorum şimdiden.

@Hudkptn hocam diskin hepsini tarıyor yapması gerek istiyorsanız yatarken açık bırakın sabah atarsınız.
bandicam 2017-08-04 01-14-38-780.jpg

Hızlı bir düzeltme: Artık PUBG'de düzgün oyun bile oynayamıyorum. Büyük ihtimal sunucuları ile alakalı bir problemi var. Şu an başka oyunlar da indiriyorum, onlar ile de test yapacağım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı