Ryzen 5 1500X ve RX580 Tabanlı Sistem BIOS Ekranında Takılıyor

Gregorz Brzecz.

Kilopat
Merhaba. Cumartesi günü bir sistem topladım. Her şey güzeldi ilk gün fakat ikinci gün bilgisayarı kapattığımda tekrar açınca ASUS yazısıyla karşılaştım ne BIOS ekranına girebiliyordum ne de klavye fonksiyonlarımı algılıyordu. Reset attığımda düzeliyordu. Aldığım yere götürdüğümde hiçbir sıkıntı yoktu. Eve geldim, yine aynı sorun çıldıracağım. Bu konuda arızalı HDD muhabbetini okudum internette fakat arızalı olsaydı onu okuyamazdı diye düşünüyorum. Anakart arızası olabilir mi? Şu anda bilgisayardan yazıyorum.

Sistem özelliklerim şu şekilde:
RX 580 8GB
Ryzen 5 1500X
8GB RAM
120GB SSD
1TB Harddisk
600W güç kaynağı

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Cumartesi günü bir sistem topladım. Her şey güzeldi ilk gün fakat ikinci gün bilgisayarı kapattığımda tekrar açınca ASUS yazısıyla karşılaştım ne BIOS ekranına girebiliyordum ne de klavye fonksiyonlarımı algılıyordu. Reset attığımda düzeliyordu. Aldığım yere götürdüğümde hiçbir sıkıntı yoktu. Eve geldim, yine aynı sorun çıldıracağım. Bu konuda arızalı HDD muhabbetini okudum internette fakat arızalı olsaydı onu okuyamazdı diye düşünüyorum. Anakart arızası olabilir mi? Şu anda bilgisayardan yazıyorum.

Sistem özelliklerim şu şekilde:
RX 580 8GB
Ryzen 5 1500X
8GB RAM
120GB SSD
1TB Harddisk
600W güç kaynağı

Bu tipik HDD sorunu ama öyle olsa en azından BIOS'u görürdün.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı