Ryzen 5 1500X ve RX580 Tabanlı Sistemde Mavi Ekran Hatası

erberk

Decapat
Arkadaşlar yeni bir sistem kurdum. Parçalar şöyle:

B450M PRO M2
RX580 4GB
RYZEN 5 1500X
8GB DDR4 3000MHZ

Ben UEFI ile bu sisteme W10 kuracaktım. İlk olarak BIOS ayarlarından RAM hızını arttırdım, ardından oradan CTRL+Alt+Delete yaparak çıktım ve F11 ile UEFI olarak W10 kurmak için o ekrana gittim. Orada enter'a bastığımda mavi ekran hatası alıyorum, ilerleyemiyorum ve yeniden başlatıyor kendini ama sonra da USB girişlerini devre dışı bırakıyor. Ama diğer parçalarda fanlarda ışıklarda vs. bir sorun olmuyor. Ne yapmam gerekiyor, lütfen yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar yeni bir sistem kurdum. Parçalar şöyle:

B450M PRO M2
RX580 4GB
RYZEN 5 1500X
8GB DDR4 3000MHZ

Ben UEFI ile bu sisteme W10 kuracaktım. İlk olarak BIOS ayarlarından RAM hızını arttırdım, ardından oradan CTRL+Alt+Delete yaparak çıktım ve F11 ile UEFI olarak W10 kurmak için o ekrana gittim. Orada enter'a bastığımda mavi ekran hatası alıyorum, ilerleyemiyorum ve yeniden başlatıyor kendini ama sonra da USB girişlerini devre dışı bırakıyor. Ama diğer parçalarda fanlarda ışıklarda vs. bir sorun olmuyor. Ne yapmam gerekiyor, lütfen yardım eder misiniz?
Aynı durum bendede oldu fakat sistem farklı ben de ilerleyemedim sonra tekrar usb win10 yükledim oldu bu arada 2933 mhz olmayabilir bios güncellemesi yapmalısın

Arkadaşlar bilgisayarcıya götürürüm anakart yanmış dedi ben de gittim yenisini aldım şimdi de bütün parçalar yanmış diyor yanlış kablo takmaktan dolayı bu doğru mudur yoksa beni mi yiyor ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı