Ryzen 5 1500X'den 2600X'e geçilmeli mi?

Maudit

Kilopat
Sistemimi yaklaşık 6 aydır Ryzen 5 1500X ile kullanıyorum, oynadığım oyunlarda darboğaza dair hiçbir şey yaşamadım. Burada belirtmek istediğim konu ilerde çıkacak oyunları bekleyip ona göre mi hareket edeyim, yoksa Ryzen 5 2600X alıp 4 çekirdekten 6 çekirdeğe mi çıkayım? AMD kanadında yapılan bilgilendirmeye göre 2020 yılına kadar A320M anakartımı kullanabileceğim yazıyordu. Yani bundan sonra yapılacak olan değişikliklerde 3. nesil Ryzen işlemciler de çıksa onları da bu anakartta kullanabileceğim diye düşünüyorum. Beklemeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence bekleyebilirsiniz. Eğer işlemcinizin oyun veya render performansından memnun değilseniz geçin. Ryzen 3. nesil işlemcilerin çıkması uzun da sürebilir. Hatta bütçe o zamana kadar daha artarak Ryzen 7 serisine de geçilebilir. Tabii ki 2. nesil olacak şekilde.

Ben sizin yerinizde olsam A320 anakartı satıp, B450 chipsetli bir anakart alırdım. Yanında da Ryzen 5 2600 alırdım.
Eğer 3. nesil Ryzen işlemciler 2020'den önce çıkarsa evet, kullanabileceksiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı