Ryzen 5 1600 12NM Overclock

Zamanında Donanım Arşivi ile bu konu hakkında baya bi tartışma yaşadım youtube'da. Kısaca kendisine insanları yanlış bilinçlendirdiğini, sırf reklam yapmak için yan sanayi markalar tanıttığını söyledim. Öve öve bitiremedi Gamepower markasını, en sonunda o zaman tüm ekipmanlarını Gamepower ile değiştirip kullandığın 2080ti' lı sisteme Gamepower marka PSU ile kullan dedim. Bundan sonra baya sözlü bir diyaloğa girdik ve benimkilerle birlikte yazdığı toplam 40 yorumu sildi. Mevzu burada F/P değil bana göre, parayı veren düdüğü çalar hesabı.
Hocam haklısınız kalitesiz markaları övdüğüde oluyor belki bütçesi kısık takipçileri içindir diye düşünüyorum çünkü kaliteli parçalarında incelemesini yapıyor topladığı sistemler de genel olarak sıkıntı çıkaran bir parça kullanmıyor eski sistemimde Gamepowerdan bile daha dandik sertifikası olmayan çin malı bir PSUyu 2 sene kullandım onun için teknoloji şans işi bence Gamepower marka ürün alıp sıkıntısız kullananda var forumda.

2600X ile nasıl 4.1 göremediniz acaba? İşlemcinin turbo özelliği 4.2ye kadar stabil çıkıyor zaten. İyi bir soğutma ile r3 1200'ü bile çıkarabilirsiniz 4.1'e. Donanım arşivi instagram sayfasına bakarsan cinebench skorlarını görürsün işlemcinin. Gamepower mevzusuna gelince, maalesef Türkiyede bir klavyeye bir mouse'a 1000 Tl verebilecek kişi sayısı çok az. Kalitesi tartışılır ama Gamepower'ın çoğu ürünü rakiplerinden daha ucuz. Alabilecek kitle olmayınca bu adam neden hep pahalı ürünleri tanıtsın?
Valla Logitech kullaniyorum. 1000 liralık ürününü kullanma yani, evet 1.480V ile CPB acik 4.2 görüyor. Sıvı soğutma kullanıyorum. Intel daha düşük voltaj ile daha yüksek frekanslara çıkıyor. 1600'un 4.3 göreceğinden şüpheliyim.

Ben de karşılaştırma yapmadım. Intel i5 9600K çıkabiliyor. 1600 imkansız olarak örnek verdim.

2600X ile 4.1 üstüne denedim göremedim. Hadi 4.2 görsün. Ne testi yapıyor size 30 SN bir oyun gösterip geçen kanal mi? Gamepower öve öve bitiremeyen bir kanaldan bahsediyorsun, samimiyeti çok tartışılır.
İlla örnek verecekseniz denginden verin o zaman sizin samimiyetiniz daha bi şaibeli.

İlla örnek verecekseniz denginden verin o zaman sizin samimiyetiniz daha bi şaibeli.
Dengi ile ne alakası var anlamış değilim. Samimiyet ne alaka onu hiç anlamadım. Bu konuda niye samimi olacağım. Ondan çok üst model ürünler 5.0GHz'ye çıkabiliyor. Ryzen(1600-2600-2600X gibi) serisi çıkamaz. Bunu anlatmak için samimi olmama gerek var mi? Donanımarsivi denen kanal için saldırıyorsan, evet yaptığı videoların hangisi samimi? Arıza çıktığı zaman hangisinin arkasında duracak? Inceleme kanali izleyecekseniz, Levon'u izleyin en azından anlattığı ürünlerin eksi ya da artılarını anlatıyor. 1600'un Intel karşısında dengi I5 6600K diyelim, Intel daha cok overclock için yatkın. Hani daha iyisi o hızlara çıkabilirken, daha düşüğünün cikamiyacagini soylemek nasil samimiyetsizlik oluyor şaşırdım.

Son düzenleme:
Ah be, yazık ya Amd'nin geldiği son duruma bak, önceden FX, A serisi ile OC rekoru kırılırdı şimdi acaba 4GHZ'yi görür mü? diye tartışıyoruz.

Dengi ile ne alakası var anlamış değilim. Samimiyet ne alaka onu hiç anlamadım. Bu konuda niye samimi olacağım. Ondan çok üst model ürünler 5.0GHz'ye çıkabiliyor. Ryzen(1600-2600-2600X gibi) serisi çıkamaz. Bunu anlatmak için samimi olmama gerek var mi? Donanımarsivi denen kanal için saldırıyorsan, evet yaptığı videoların hangisi samimi? Arıza çıktığı zaman hangisinin arkasında duracak? Inceleme kanali izleyecekseniz, Levon'u izleyin en azından anlattığı ürünlerin eksi ya da artılarını anlatıyor. 1600'un Intel karşısında dengi I5 6600K diyelim, Intel daha cok overclock için yatkın. Hani daha iyisi o hızlara çıkabilirken, daha düşüğünün cikamiyacagini soylemek nasil samimiyetsizlik oluyor şaşırdım.
Nasıl rakibi 4 çekirdekli 6600k oluyor pek anlayamadım. İşlemciler sadece oyun üzerine olmadığını biliyorsunuz umarım.

Nasıl rakibi 4 çekirdekli 6600k oluyor pek anlayamadım. İşlemciler sadece oyun üzerine olmadığını biliyorsunuz umarım.
Amd daha çok çekirdek koyuyor, o sebeple hızları daha düşük tıpkı 64 çekirdekli bir Xeon Platin işlemcinin 2.8GHZ'de çalışması gibi.

@KeyN_N Anlamak istemiyor musunuz? Inadına mi yapıyorsunuz? 'Diyelim' demisim. Rakibi o dememişim. Intel'de 1600'un tam karşılığı ne siz söyleyin kesin olani, ben kesin dille konuşmayı pek sevmiyorum. Anlatmak istediğim malesef Ryzen serileri, Intel kadar overclock konusunda başarılı değil. Konu hariç her şeyi yazdınız. Hayır artık şüphe ediyorum sizin gibilerden AMD çalışanı mısınız? 9. nesilden örnek versek laf ediyorsunuz daha eskiden versek yine aynı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı