Ryzen 5 1600 12nm overclock

Stok soğutucuyla ve stok voltajla 3.8 oldu. Stok fanla en fazla kaç olur? Benim ayarlarda oyunlarda 55-57 arası, Cinebench R20'de bitince 66 derece oluyor. Ben 4 GHz gibi bir şey yapmak istiyorum. Stok fanla olur mu? Olmazsa maksimum 120TL dolaylarında bir fan önerir misiniz?

Oluyor fakat işlemci stok soğutucu ile testim sonucunda 78 derecelere kadar çıktı.
Bende aynı şekilde bu anakart için overclock ayarlarını arıyorum. Ryzen master üzerinden 1.35 voltaj ile 3.8 ghz de bile zor çalıştırıyorum.
Biostan voltaj veriniz.

Stock soğutucu ile Ryzen 5 1600AF 3.9 GHz - 1.35V Ryzen Master Stress Test Success.
4GHz üzerinde de denemeler yaptım ancak pek çıkar yol bulamadım. Gereğinden fazla ısınıyor. Isıdan taviz vermeden elde edebileceğiniz en ideal ayarlar bunlar.
Anakart : B450m S2h Gigabyte

cc.jpg

ONLARCA DENEMENİN SONUNDA ELDE ETTİĞİM EN OPTİMUM PERFORMANS.
Gigabayte B450 S2h Anakart
XPG Gammix D10 3000 Mhz 8+8 Ram
Wraith Spire Soğutucu

G.jpg

Son düzenleme:
Kardesim slikon şansınız ne iyiyim ben B450 GAMING X ile(Gigabyte) 1, 340 voltaj vermek zorunda kalıyorum Wraith Prism ile, benim işlemci çok voktaj istiyor, arti 200 v üstüne yükseltmeye çalışırsan anakart yazılımı uyari veriyor hatta bende şu an arti 220, stok voltajla hiç overclock olmuyor benim işlemci. Sanırım Max 3.9 ile kullanabilecegim.

Geri
Yukarı