Ryzen 5 1600 3.5GHz'in üstüne çıkmıyor

Khleodonn

Decapat
Daha fazla  
Ryzen 5 1600AF işlemcim var. Maximum hızı 3.6GHz fakat şu ana kadar hiç 3.5GHz'in üstüne çıktığını görmedim. Bu neden oluyor bir çözümü var mı?

Ryzen 5 1600 işlemcim var. Maximum hızı 3.6GHz fakat şu ana kadar hiç 3.5GHz'in üstüne çıktığını görmedim. Bu neden oluyor bir çözümü var mı?

Sistem %100 kullansa bile çoğu zaman her zaman 0.1 veya 0.2 düşük verir sorun değil bu benim de 4.1 GHz gözüküyor fakat daha hiç 4.0 görmedim. Her zaman 3.9 veya 3.8 sularında gezer sistem arkada çalıştığı için olan bir durum bu bir sorun değil. Yani kısacası bu şekilde kullanabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
1600 eski bir işlemci driver güncellemesi şu an hala geliyor mu bilmiyorum ama kesildiyse ondan kaynaklı olabilir.

Anakartınzın OC desteğini ve PSU nuzun wattını kontrol edip tekrar yazabilir misiniz ayrıca anakartta PSU'nun 8 pinlik kablosunu da kontrol edersiniz. İşlemciyi stress testine sokup değerleri atabilir misiniz?

Son düzenleme:
Artı -4 Eksi
1600 eski bir işlemci driver güncellemesi şu an hala geliyor mu bilmiyorum ama kesildiyse ondan kaynaklı olabilir.

Anakartınzın OC desteğini ve PSU nuzun wattını kontrol edip tekrar yazabilir misiniz ayrıca anakartta PSU'nun 8 pinlik kablosunu da kontrol edersiniz.
1600 AF 2020'de çıktı ve namı diğer 2600'dür. AF olmayan da 2017 işlemcisi. Bilginiz olmayan konularda yorum yapmayın lütfen. Forumda hala E veya Pentium D serisinden işlemci kullanan olduğunu hatırlatmak isterim.

Konu sahibine istinaden sabitleme yapmadığınız sürece (OC yani) Turbo frekansa kadar çıkmayacaktır, normal.

1600 AF 2020'de çıktı ve namı diğer 2600'dür. Af olmayan da 2017 işlemcisi. Bilginiz olmayan konularda yorum yapmayın lütfen. Forumda hala e veya Pentium D serisinden işlemci kullanan olduğunu hatırlatmak isterim.

Konu sahibine istinaden sabitleme yapmadığınız sürece (OC yani) Turbo frekansa kadar çıkmayacaktır, normal.

AMD Intel'e göre daha kısa driver desteği veriyor bilginiz olsun... Meddah değilim ben bilmediğim konularda sallıyım. Ayrıca belirtmişim "Driver desteği devam ediyor mu bilmiyorum" diye. Gözünüzle okumayı tercih etmenizi tavsiye ederim :).

Anakartınzın OC desteğini ve PSU nuzun wattını kontrol edip tekrar yazabilir misiniz ayrıca anakartta PSU'nun 8 pinlik kablosunu da kontrol edersiniz. İşlemciyi stress testine sokup değerleri atabilir misiniz?
Ben de sizin bir dahakine mesaj yazdığınızda araştırarak bilgi vermeye çalıştığınızı görmek isterim açıkçası. Windows 11 destekleyen bir işlemciye eski diyemezsiniz, ayrıca driver desteklemesi bir yana sizin işlemciye eski demenize dem vuruyorum şu an.

Ben de sizin bir dahakine mesaj yazdığınızda araştırarak bilgi vermeye çalıştığınızı görmek isterim açıkçası. Windows 11 destekleyen bir işlemciye eski diyemezsiniz, ayrıca driver desteklemesi bir yana sizin işlemciye eski demenize dem vuruyorum şu an.

Windows 11 destekliyor dediniz Pentium serisi de şu an Windows 11'i destekliyor ayrıca Ryzen 2. nesil işlemcilerin mimarisi "nisan 2018" e aittir. İşlemci 2020 de çıksa bile içinde 2018 mimarisi kullanılıyor. Araştırmanızı öneririm düz Google'a yazarak olmuyor bu işler.

Windows 11 destekliyor dediniz Pentium serisi de şu an Windows 11'i destekliyor ayrıca Ryzen 2. nesil işlemcilerin mimarisi "nisan 2018" e aittir. İşlemci 2020 de çıksa bile içinde 2018 mimarisi kullanılıyor. Araştırmanızı öneririm düz Google'a yazarak olmuyor bu işler.
Hangi pentium serisi Intel destekliyor? Ben size E ve Dual-Core, D diyorum siz bana yeni işlemcileri söylüyorsunuz.

Mimari beni bağlamıyor ayrıca, 1600 AF 2020 yılında piyasaya sürülen bir işlemcidir. 5 dakika ne cevap yazacağınızı düşünmenizden belli yeni araştırma yaptığınız. Bundan böyle bilgi vermeden önce yaparsınız. :)

Mesajınızdaki eksilere bakarak kendi bilgi derecenizi de ölçebilirsiniz.

Hangi Pentium serisi Intel destekliyor? Ben size e ve Dual-Core, D diyorum siz bana yeni işlemcileri söylüyorsunuz.

Mimari beni bağlamıyor ayrıca, 1600 AF 2020 yılında piyasaya sürülen bir işlemcidir. 5 dakika ne cevap yazacağınızı düşünmenizden belli yeni araştırma yaptığınız. Bundan böyle bilgi vermeden önce yaparsınız. :)

Mesajınızdaki eksilere bakarak kendi bilgi derecenizi de ölçebilirsiniz.

"İkinci nesil Ryzen işlemciler, Ryzen 2000 serisi, zen+ mikro mimarisini içerir, global Foundries'in 12 nm proses teknolojisi üzerine inşa edilmiş artımlı bir iyileştirme, nisan 2018'de piyasaya sürüldü ve ilk kez 2017'de piyasaya sürülen Ryzen 1000 işlemcilere göre marjinal% 10 toplam toplam"

1600 AF 2018 12nm ye sahip mimari içeren bir işlemcidir. Tofaş'ı kırmızıya boyayıp 2022 model olarak da satarsınız siz o zaman. Önemli olan mimari yılı bunu anlamamak zor değil diye düşünüyorum ayrıca pentiuma gelirse konu.

Intel Pentium N5000 / N4000 serisi destekliyor hatta dün bildirim geldi sisteminiz uygundur diye yedek laptopuma Windows 11 kurdum.

Intel Pentium'e ve D serisi ne alaka? Böyle bir diyalog geçmedi siz kendiniz E ve D dediniz. Ben orada Pentium serisi yazmışım gördüğünüz gibi en güçsüz serilerden birisidir. Bir model belirtmemişim.

Microsoft tarafından yapılan açıklamalara göre Windows 11, Intel markalı şu işlemcileri destekleyecek; Intel 8. nesil (Coffee Lake) Intel 9. nesil (Coffee Lake Refresh) Intel 10. nesil (Comet Lake)

Intel 8. nesil duyurulma tarihi 2016 haberiniz olsun. 6 yaşında bir işlemci de destekliyor Windows 11'i.

Siz ne derseniz deyin 1600 AF modeli 2020 de çıkmasına rağmen 12nm 2018 mimarisi kullanıyor ve eski bir işlemci.

Son düzenleme:
"İkinci nesil Ryzen işlemciler, Ryzen 2000 serisi, zen+ mikro mimarisini içerir, global Foundries'in 12 nm proses teknolojisi üzerine inşa edilmiş artımlı bir iyileştirme, nisan 2018'de piyasaya sürüldü ve ilk kez 2017'de piyasaya sürülen Ryzen 1000 işlemcilere göre marjinal% 10 toplam toplam"

1600 AF 2018 12nm ye sahip mimari içeren bir işlemcidir. Tofaş'ı kırmızıya boyayıp 2022 model olarak da satarsınız siz o zaman. Önemli olan mimari yılı bunu anlamamak zor değil diye düşünüyorum ayrıca pentiuma gelirse konu.

Intel Pentium N5000 / N4000 serisi destekliyor hatta dün bildirim geldi sisteminiz uygundur diye yedek laptopuma Windows 11 kurdum.
Tekrar ediyorum mesajımda Pentium D ve E dedim, neyi yalanlamaya çalışıyorsunuz? 2020'de çıkış yapmasını geçtim, 2018'i bile geçtim, 2017'de çıkan bir işlemcinin eski olma olasılığı yoktur. Ayrıca dediğim gibi mimari fark olup olmadığı fark etmez. Piyasa sürülme tarihi 2020'dir. Kaldı ki 2017 bile olsa eski değildir, 2042 yılında yaşamıyoruz fark edersiniz ki. İşlemcin eski o yüzden turbo kullanamazsın diye bir saçmalık olmaz, olamaz. Forumda yenisiniz galiba.

Mesajınızda boş bilgiler vereceğinize bana düzgün bir şekilde cevap verin, 8. nesil eski midir? Sizin eskiden kastınız bir önceki nesil sanırım. Ben mesajımda E ve D demişim, forumda daha da eskileri kullanan üyeler olduğunu belirttim. Mesajımdan yola çıkarak bu işlemciler bile eğer varsa turbo kullandığını belirmeye çalışmamı anlamamanız takdire şayan gerçekten. Moderatörler aktif olduğunda mesajınıza zaten yanlış bilgi etiketi yapıştıracaktır, ek olarak bilgi vermeniz ilk mesajınızdaki yanlış bilgiyi doğru kılmıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı