Ryzen 5 1600 3.5GHz'in üstüne çıkmıyor

Khleodonn

Decapat
Daha fazla  
Ryzen 5 1600AF işlemcim var. Maximum hızı 3.6GHz fakat şu ana kadar hiç 3.5GHz'in üstüne çıktığını görmedim. Bu neden oluyor bir çözümü var mı?

Tekrar ediyorum mesajımda Pentium D ve E dedim, neyi yalanlamaya çalışıyorsunuz? 2020'de çıkış yapmasını geçtim, 2018'i bile geçtim, 2017'de çıkan bir işlemcinin eski olma olasılığı yoktur. Ayrıca dediğim gibi mimari fark olup olmadığı fark etmez. Piyasa sürülme tarihi 2020'dir. Kaldı ki 2017 bile olsa eski değildir, 2042 yılında yaşamıyoruz fark edersiniz ki. İşlemcin eski o yüzden Turbo kullanamazsın diye bir saçmalık olmaz, olamaz. Forumda yenisiniz galiba.

Forumda yenisiniz demişsiniz ayrıca 2022 ocak kayıtlıyım. Siz kendi kafanızdan D ve E dediniz mesajları tekrar okursanız anlarsınız. 2048 yılına gelince mi 2017 de çıkan bir işlemci eskiyecek :) dalga geçiyor olmalısınız Türkiye şartlarında insanlar mecbur eski işlemci kullanıyor. Ayrıca işlemci eski Turbo kullanamazsınız da demedim :) nasıl bir çarptırmadır bu anlamadım sizi. Size kalırsa 1990 model işlemci de yenidir bir GTA 5 ya da Valorant açmayı deneyin i5 3450 ile veya Adobe Premiere Pro. BlackBerry'nin geçen senelerde hala telefon çıkarması gibi ironik yaptığınız yorum. Gözünüz ile ilk yazdığım şeyi okursanız anlarsınız driver desteği geliyormu bilmiyorum yazmışım oraya ayrıca anakartında oc desteği varmı diye sormuşum siz anlayamıyorsunuz galiba demekki forumda böyle insanlarda varmış.

Forumda yenisiniz dediğiniz rankım sizden yüksek ayrıca 2020 Haziran kayıtlıyım. Siz kendi kafanızdan D ve E dediniz mesajları tekrar okursanız anlarsınız. 2048 yılına gelince mi 2017 de çıkan bir işlemci eskiyecek :) dalga geçiyor olmalısınız Türkiye şartlarında insanlar mecbur eski işlemci kullanıyor. Ayrıca işlemci eski Turbo kullanamazsınız da demedim :) nasıl bir çarptırmadır bu anlamadım sizi. Size kalırsa 1990 model işlemci de yenidir bir GTA 5 ya da Valorant açmayı deneyin i5 3450 ile veya Adobe Premiere Pro. BlackBerry'nin geçen senelerde hala telefon çıkarması gibi ironik yaptığınız yorum.
Rankın benden nasıl yüksek yahu? Sanırsın forum hiç kullanmadık. Ayrıca diğer yazdıklarınızda fiyasko. Gidin bu kafayı az ötede yaşayın.

Adsız.png

"İkinci nesil Ryzen işlemciler, Ryzen 2000 serisi, zen+ mikro mimarisini içerir, global Foundries'in 12 nm proses teknolojisi üzerine inşa edilmiş artımlı bir iyileştirme, nisan 2018'de piyasaya sürüldü ve ilk kez 2017'de piyasaya sürülen Ryzen 1000 işlemcilere göre marjinal% 10 toplam toplam"

1600 AF 2018 12nm ye sahip mimari içeren bir işlemcidir. Tofaş'ı kırmızıya boyayıp 2022 model olarak da satarsınız siz o zaman. Önemli olan mimari yılı bunu anlamamak zor değil diye düşünüyorum ayrıca pentiuma gelirse konu.

Intel Pentium N5000 / N4000 serisi destekliyor hatta dün bildirim geldi sisteminiz uygundur diye yedek laptopuma Windows 11 kurdum.

Intel Pentium'e ve D serisi ne alaka? Böyle bir diyalog geçmedi siz kendiniz E ve D dediniz. Ben orada Pentium serisi yazmışım gördüğünüz gibi en güçsüz serilerden birisidir. Bir model belirtmemişim.

Microsoft tarafından yapılan açıklamalara göre Windows 11, Intel markalı şu işlemcileri destekleyecek; Intel 8. nesil (Coffee Lake) Intel 9. nesil (Coffee Lake Refresh) Intel 10. nesil (Comet Lake)

Intel 8. nesil duyurulma tarihi 2016 haberiniz olsun. 6 yaşında bir işlemci de destekliyor Windows 11'i.

Siz ne derseniz deyin 1600 AF modeli 2020 de çıkmasına rağmen 12nm 2018 mimarisi kullanıyor ve eski bir işlemci.

Hocam ikide bir mesajları düzenleyip durmayın hoş olmuyor, 2 saattir yaptıklarınızı izliyorum ama yine de siz bilirsiniz :D .

Yeni konular

Geri
Yukarı