Ryzen 5 1600 8 Çekirdek Olarak Gözüküyor

IbrahimK48

Hectopat
Konu başlığını okuduğunuz gibi Ryzen 5 1600 işlemcim var fakat Ryzen master, CPU-Z, MSI Afterburner ve Windows'ta da 8 Core 16 thread olarak gözüküyor ve çalışıyor. Cidden işlemciye yanlışlıkla 8C 16T mu koydular yoksa programlar mı yanlış algılıyor? Bu arada ilk defa konu açıyorum yanlışım varsa affola :)

Son düzenleyen: Moderatör:
@IbrahimK48 Oyuna girip değerleri kontrol edin. İşlemci kullanımına bakın. %100 olmadığı sürece veya işlemci yüksek kullanımda ama ekran kartı düşük kullanımda olmadığı sürece besliyor demektir.

2 çekirdek ek performans olarak size geri döner. :)

Besler besler 2060'ı hatta 2080'i bile besliyor.
Sanırım bu evet demek oluyor teşekkür ederim. 😁 (AMD adamdır 🙃)
@IbrahimK48 Oyuna girip değerleri kontrol edin. İşlemci kullanımına bakın. %100 olmadığı sürece veya işlemci yüksek kullanımda ama ekran kartı düşük kullanımda olmadığı sürece besliyor demektir.
İşlemcilerimiz Ryzen 7 1700'le eşit güçteymiş artık beslermi diye bir kaygım kalmadı herkese cevapları için teşekkürler :)

Son düzenleme:
Arkadaşlar şaka gibi v4 aldım bende oğluma işlemci bildiğniz ryzen 5 1600 ama ryzen 7 1700 sanıyor kendini hehe ve ryzen 7 1700 ile bench skorları aynı tek şanslı ben değilmişim bu arada
2 çekirdek ek performans olarak size geri döner. :)

Besler besler 2060'ı hatta 2080'i bile besliyor.
Hocam biraz sakin 2080 i maalesef beslemiyor tecrübe ile sabit az önce 1080ti yi taktım bakalım ne yapıcak diye gpu düşüşleri çok fazla oluyor 1080ti 2080 hemen hemen aynı kartlar zaten

Son düzenleme:
Arkadaşlar şaka gibi v4 aldım bende oğluma işlemci bildiğniz ryzen 5 1600 ama ryzen 7 1700 sanıyor kendini hehe ve ryzen 7 1700 ile bench skorları aynı tek şanslı ben değilmişim bu arada

Hocam biraz sakin 2080 i maalesef beslemiyor tecrübe ile sabit az önce 1080ti yi taktım bakalım ne yapıcak diye gpu düşüşleri çok fazla oluyor 1080ti 2080 hemen hemen aynı kartlar zaten
Ben de V4 aldım. Benimki de 8 çekirdekli ekstradan bir şey yapmaya gerek var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı